Blamaža Getafea kod trećeligaša, četvrtoligaš izbacio Granadu, Budimir spasio Osasunu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 16.12.2021.

Nisu svi članovi La Lige u četvrtak izborili šesnaestinu finala Kupa kralja. Niželigaši su zaustavili Granadu i Getafe...

Četvrtoligaš Mancha kreirao je iznenađenje pobjedom na startu protiv Granade 1:0. Član najvišeg razreda španjolskog nogometa je dominirao susretom, ali nije uspio nadoknaditi zaostatak u koji je ušao još u 21. minuti kada je Jose Enrique poslao loptu u mrežu.

Trećeligaš Talavera odveo je Betis u produžetke, ali nije izdržao i upisao je poraz 4:2. Borja Iglesias i Joaquin doveli su Betis do 2:1 vodstva, ali u 89. minuti Christian Perales pogodio je za 2:2. U produžecima ipak gosti golovima Diega Laineza i Sergija Canalesa odlaze do pobjede.

Oprezna je bila Mallorca koja je izdominirala susretom protiv četvrtoligaša Llanere i slavila s visokih 6:0. Na prvi pogodak čekala je do 50. minute, a onda se otvorilo. Strijelci su bili Aleksandar Sedlar (dva puta), Jordi Mboula, Josep Gaya, Javier Llabres i Angel Rodriguez.

Valencia je već u prvoj minuti povela protiv Arenteira, ali na novi pogodak čekala je čak do 99. minute. Yunus Musah već na startu susreta zabio je za vodstvo Valencije, no u osmoj minuti domaćin se vraća pogotkom Jonija Magisana. U regularnom dijelu pogodaka više nije bilo, a u produžecima Valencia odlazi do pobjede pogocima Huga Guillamona i Manua Valleja.

Nezgodan zadatak imao je Cadiz, ali je ipak u gostima slavio protiv Albacete s 1:0. Albacete je imao više od 70 posto vremena loptu u nogama, no gosti su ipak odnijeli pobjedu golom Florina Andonea.

Kultni španjolski klub Deportivo iz La Corune, ugostio je Osasunu, pružio dobar otpor, ali ipak izgubio 2:1. Deportivo je vodio golom Carlosa Doncela, ali Kike Garcia i Ante Budimir donijeli su gostima preokret.

Trećeligaš Baleares nanio je katastrofalan poraz Getafeu kojeg je svladao s 5:0. Svakako je pomoglo isključenje Ericka Cabaca sredinom prvog dijela, no bez obzira na to prezentacija gostiju bila je potpuno neprihvatljiva.