Perišić načeo Salernitanu u efikasnoj Interovoj večeri

Mihaela Bradovski • petak, 17.12.2021.

Odigrana su prva dva susreta 18. kola Serie A. Lider Inter bio je prejak za posljednjeplasiranu Salernitanu, a Lazio je bio jači od Genoe...

Milanski Inter nastavlja s odličnim igrama u talijanskom prvenstvu. Nova pobjeda stigla je u gostima kod skromne Salernitane koja je svladana s visokih 5:0.

U ovoj visokoj pobjedi Inter je srušio i klupski rekord po broju golova u kalendarskoj godini, sada je na njih čak 103.

Nije se dugo čekalo na vodstvo Intera, a prvi pogodak na susretu za goste postigao je Ivan Perišić koji je u 11. minuti poslao loptu u mrežu nakon ubačaja iz kornera Calhanoglua.

Nakon pola sata igre povećanje prednosti za goste, ovaj put strijelac krasnog pogotka bio je Denzel Dumfries koji je odličnim udarcem izvana povisio na 2:0.

Odmah na početku drugog dijela novi pogodak za goste, Calhanoglu je još jednom bio asistent, a ovaj put strijelac je bio Alexis Sanchez.

Točku na i stavili su u 77. minuti Lautaro Martinez pogotkom za 4:0 te petim golom Roberto Gagliardini u 89. minuti.

Ivan Perišić igrao je do 78. minute kada ga je zamijenio Aleksandar Kolarov, a sedam minuta ranije iz igre je izašao Marcelo Brozović kojeg je zamijenio Gagliardini. Kod domaćina Luka Bogdan igrao je cijelu utakmicu.

Lazio je stigao do sva tri boda u susretu protiv Genoe koju je svladao s 3:1. Domaćin je do vodstva stigao u 36. minuti golom Pedra da bi u zadnjih 15 minuta golovima Acerbija i Zaccagne dotukao goste. Filippo Melegoni samo je smanjio na konačnih 3:1.

Do 63. minute kod domaćina igrao je Toma Bašić kojeg je zamijenio Luis Alberto. Milan Badelj na drugoj strani odigrao je cijelu utakmicu.