(do 62')
99
(do 80')
Željko Kopić

Za nogometaše Dinama i Hrvatskog dragovoljca završila je polusezona HT Prve lige. U 20. kolu, Modri su na "gostovanju" u Kranjčevićevoj bez problema slavili s 0:2 i upisali nova tri boda.

Susret je gotovo od prve minute bio jasno determiniran. Dinamo je krenuo silovito i nije dozvolio da se domaćin niti trenutka opusti. Već u devetoj minuti Komnen Andrić zabija pogodak koji je ipak poništen zbog zaleđa. Par minuta kasnije, napadač Dinama lijepo puca, ali pogađa gredu.

Konačno, Dinamo dolazi do prednosti u 17. minuti. Mislav Oršić ubacuje u sam peterac, a u skoku je najbolji Dino Perić koji glavom zabija za 0:1. Dinamo nije posustajao niti nakon postignutog gola, a Hrvatski dragovoljac dosta je čuvala sreća. U 20. minuti još jednom pogađaju Modri okvir gola, ovoga puta nakon udarca Oršića.

Dinamo je pritiskao protivnika, ali niti domaćin se nije isključivo branio. Nastojao je Dragovoljac u više navrata doći do iznenađenja, ali kontre nisu uspješno završili. U 39. minuti Dinamo opet zabija, ali još jednom zaleđe te se rezultat ne mijenja. Nakon prvog dijela, domaći su mogli biti izuzetno zadovoljni jer da je bilo malo više preciznosti kod Dinama, zaostatak bi bio značajno veći.

Početkom nastavka, domaćin nešto aktivniji i agresivniji, ali opet bez prave izražajne prilike. Naravno kad se tako momčad otvori i zaigra ofenzivnije, ostaje puno prostora, što je Dinamo uspio iskoristiti. U 68. minuti Oršić je lijepo proigrao Andrića koji nakon više pokušaja konačno zabija, ovoga puta potpuno regularno i Dinamo vodi s 0:2.

Brojne izmjene utjecale su na smanjivanje ritma, Dinamo je mirno priveo susret kraju te upisao vrijednu pobjedu. Nova tri boda važna su na završetku polusezone i početak planiranja priprema za nastavak. Što se tiče Hrvatskog dragovoljca, veliki izazovi očekuju ih i u 2022. godini.