Vodeni sportovi

Kanađanka oborila svjetski rekord na SP u Abu Dhabiju

HINA, Matej Kačan • ponedjeljak, 20.12.2021.

Velik i uzbudljiv dan na plicačkom SP u Abu Dhabiju. Pao je i jedan svjetski rekord, onaj na 50 m leđno koji je postavila Kanađanka Margaret MacNeil...

Na Svjetskom plivačkom prvenstvu, u 25 metarskim bazenima, koje se održava u Abu Dhabiju, postignut je novi svjetski rekord. Oborila ga je Kanađanka Margaret MacNeil.

U finalnoj utrci na 50 metara leđnim stilom MacNeil je pobijedila s vremenom 25.27, što je novo najbolje vrijeme na svijetu. Dominaciju Kanađanki u ovoj utrci upotpunila je Kylie Masse koja je osvojila drugo mjesto (25.62), dok je brončanu medalju osvojila Šveđanka Louise Hansson (25.86).

Od ostalih finalnih utrka tijekom ponedjeljka vrijedi izdvojiti zlato Japanca Daiya Seta na 4x100 metara mješovito u vremenu 3:56.26. Sjajnu je utrku odradio i Rus Ilja Borodin (3:56.47).

On je pogotovo dominirao u posljednja dva stila (prsno i slobodno) te je ne samo prestigao Amerikanca Carsona Fostera, koji je na kraju bio treći, već je bio blizu ugroziti zlato japanskog plivača. Borodin je pritom srušio svjetski juniorski rekord u ovoj disciplini.