Zimski sportovi

Sara Hector s najboljim vremenom u Courchevelu, Ljutić nije završila prvu vožnju

Matej Kačan • srijeda, 22.12.2021.

Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić nije uspjela završiti prvu vožnju drugog veleslaloma u dva dana koji se vozi u francuskom Courchevelu, dok je prvoplasirana Sara Hector...

U francuskom Courchevelu vozi s drugi veleslalom u dva dana, ukupno treći u ženskoj sezoni Svjetskog kupa, a vodeća je nakon prve vožnje Šveđanka Sara Hector s vremenom 1:06.71.

Ovaj put nije bilo dominacije jedne skijašice poput Mikaele Shiffrin u utorak, već su za Šveđankom tri skijašice zaostale unutar pola sekunde. Drugoplasirana je Tessa Worley s 11 stotinki slabijim vremenom.

Shiffrin je i dalje jako dobro plasirana i ima šansu da trećom pobjedom zadrži maksimalan veleslalomski učinak, trenutno je na trećem mjestu s 34 stotinke zaostatka za Šveđankom. Pet stotinki slabija od Shiffrin je Marta Bassino.

Ispod sekunde zaostatka još su ostale Petra Vlhova, Michelle Gisin i Federica Brignone na sedmom mjestu.

Hrvatska predstavnica Zrinka Ljutić krenula je 43. na stazi i nadala se uhvatiti drugu vožnju koja joj je u utorak izmakla za pola sekunde, ali nije dovršila vožnju i ostaje bez plasmana.