Štefanje na Kutiji: Tri četvrtfinala riješena u raspucavanju

Branimir Korać • ponedjeljak, 27.12.2021.

Vrlo zanimljiv dan u Kutiji šibica, Štefanje niti ovaj put nije razočaralo. Čak tri od četiri susreta seniorskog dijela turnira okončani su u raspucavanju...

Čak tri od četiri utakmice seniorskog četvrtfinala odlučene su u raspucavanju. I ona koja je riješena u 40 minuta, ponudila je dramu do zadnjih sekundi i također je mogla otići u raspucavanje.

Prvi su na parket izašli Krešimir Keta Bandić i Cammeo Big Bang, a Keta Bandić slavio je u raspucavanju.

Cammeo je prvi došao do pogotka preko Marija Raca u 12. minuti, ali prije odlaska na odmor Vice Božić poravnava na 1:1. Odluka je pala u raspucavanju, Rac je na kraju bio tragičar, zatresao je gredu u zadnjoj seriji i mostarska momčad prolazi u polufinale.

U najzvučnijem dvoboju dana Juicy Maraska zahvaljujući boljem izvođenju sedmeraca ide dalje protiv Biberona. Dvije momčadi prepuna reprezentativaca raznih zemalja ponudile su šahovsku bitku i odluka je pala u raspucavanju.

Franko Jelovčić i Žiga Čeh bili su precizni,m na drugoj strani Dušku Martincu udarac je obranio veteran Mario Jozić dok je Ivan Gotovac pucao pokraj gola.

U polufinalu je i Poliklinika Milojević koja je također kroz raspucavanje eliminirala Pimont/Staklo Matić/Max Autodijelove. U 40 minuta bilo je 1:1, poveo je Pimont golom Luke Toša, a izjednačio je Toni Vučković. U raspucavanju Pimont je imao jedan promašaj dok su na drugoj strani Grbeša, Čekol i Prgomet bili precizni.

Vrlo intenzivan dvoboj odigrali su CB Dobermann i Keraterm Centroplinomont, a na kraju je Keraterm iznenadio i slavio s 2:1. Renato Rumbak rano je doveo Dobermann u vodstvo, ali Krešimir Frigan i Matteo Hrga kreirali su preokret.

Senjak Hoteli Matan kod veterana igrat će u finalu nakon polufinalne 2:0 pobjede protiv Podstrane zahvaljujući golovima Jerka Leke i Slavena Lalića.

Protivnik u finalu bit će im Promotionplay, momčad koja već "sto godina" igra zajedno. Za pobjedu 2:0 protiv Skripte zabili su Hrvoje Štrok i Silvio Marić.