Milan nadigrao i svladao Romu, Erlićev gol Panduru nedovoljan barem za bod

Branimir Korać • četvrtak, 06.01.2022.

Talijani su se vratili na travnjake, na rasporedu je krnje 20. kolo s četiri odgođena susreta zbog koronavirusa u sve većem broju klubova...

Andrij Ševčenko još uvijek čeka na prvu pobjedu na klupi Genoe. U gostima kod Sassuola je uhvatio bod remijem 1:1 što je u svakom slučaju solidan ulov. Kako se susret odvijao Genoa može biti i presretna ovim bodom, Sassuolo je pritiskao i stvorio puno prilika, ali nije došao do pobjede.

Gosti su poveli već u sedmoj minuti golom Mattije Destra, a silni pritisak Sassuolu se isplatio u 55. minuti kada je Domenico Berardi poravnao na 1:1. Do kraja susreta bilo je još puno prilika, ali ne i promjena rezultata. Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za goste.

Burna utakmica odigrana je u Rimu gdje su Lazio i Empoli remizirali 3:3. Gosti su sjajno krenuli i poveli s 2:0, imali su vodstvo i u sudačkoj nadoknadi, ali Lazio se spasio od poraza.

Već u osmoj minuti Empoli je vodio 2:0 golovima Nedima Bajramija i Szymona Zurkowskog, ali Lazio se vratio pogocima Cire Immobilea i Sergeja Milinković-Savića. Još jednom je Empoli stigao do prednosti golom Federica Di Francesca da bi drama uslijedila u završnici. Prvo je Vicario obranio kazneni udarac Immobileu u 87. minuti da bi Milinković-Savić ipak u sudačkoj nadoknadi poravnao na 3:3.

Unatoč velikom broju izostanaka, Milan je uspio doći do pobjede protiv Rome. Svladao ju je na svom travnjaku s 3:1 u dobrom susretu u kojem je moglo biti još pogodaka.

Milan je sjajno startao i za manje od 20 minuta poveo s 2:0 golovima Girouda i Messiasa, ali Tammy Abraham vratio je nadu Romi u završnici prvog dijela. U nastavku susreta gredu su tresli Diaz i Florenzi, a Rafael Leao u zadnjih deset minuta vratio je Milan na dva gola prednosti.

U zadnjim trenucima susreta Zlatan Ibrahimović nije realizirao kazneni udarac, loš pokušaj obranio je Rui Patricio, a Roma je dvoboj završila s igračem manje nakon isključenja Ricka Karsdorpa i Gianluce Mancinija.

Dosta izostanaka ima i Igor Tudor, ali također je došao do pobjede i to u gostima kod Verone. Verona je slavila 2:1, a jedini pogodak za domaćina postigao je Martin Erlić u 85. minuti.

Tudorova momčad vodila je golovima Gianluce Caprarija, a dobru utakmicu imao je na vratima Ivor Pandur. Nikola Kalinić igrao je od 71. minute.

Cagliari je napokon stigao do druge pobjede, u gostima je slavio protiv Sampdorije 2:1 golovima Alessandra Deloije i Leonarda Pavolettija koji su gostima donijeli preokret nakon ranog pogotka Manola Gabbiadinija.