Nadal i Zverev do prolaza bez izgubljenog seta, Norrie razočarao protiv Korde

Branimir Korać • ponedjeljak, 17.01.2022.

Gotov je prvi dan muškog dijela turnira na Australian Openu, jedini hrvatski predstavnik Marin Čilić nije bio u akciji, on će nastupiti u noći s ponedjeljka na utorak...

Pošteno si je život zakomplicirao Cristian Garin koji je ispustio 2-0 u setovima i tek u petom setu stigao do pobjede protiv Facunda Bagnisa. Argentinac je pogodio čak 26 aseva, ali je imao i 79 neprisiljenih pogrešaka. Kada je Garin došao do breaka u petom setu, ipak je imao dovoljno mirnoće za završiti posao.

2-0 u setovima imao je i Denis Shapovalov pa skoro završio u petom setu. Shapovalov je izgubio treći, u četvrtom je Đere servirao za set, ali nije izdržao i izgubio je u tie-breaku. Obojica su dosta griješili, čak Kanađanin i više, ali ipak je izvukao pobjedu.

Veliku pobjedu upisao je Dušan Lajović koji je u pet setova izbacio Martona Fucsovicsa. Lajović je dva puta imao prednost od seta, Fucsovics se vraća i izborio peti set, no on je u potpunosti pripao srpskom Davis Cup reprezentativcu.

Lagan posao nije imao sedmi nositelj Matteo Berrettini koji se namučio protiv Brandona Nakashime. Ipak je na kraju upisao pobjedu u četiri seta, a Nakashima će dugo pamtiti treći set gdje je imao 15:40 i dvije set lopte za 2-1 u setovima. Berrettini je pogodio 21 as i spasio osam od devet break prilika protivnika.

Rafael Nadal odradio je zagrijavanje, bez problema je svladao Amerikanca Marcosa Girona. Rutinska pobjeda Nadala koji nije izgubio niti jedan servis u susretu dok je s druge strane svoje prilike dobro koristio. Giron nema dobar ulazak u sezonu, ovo mu je treći meč ove godine i još nije osvojio niti set.

Vrlo uvjerljiv poraz upisao je 12. nositelj Cameron Norrie kojeg je nadigrao Sebastian Korda. Norrie je potpuno podbacio, Korda nije jednostavan protivnik, ali očekivalo se puno više od Britanca.

Pobjedu na startu upisao je i Alexander Zverev i to bez izgubljenog seta protiv sunarodnjaka Daniela Altmaiera. Zverev je na putu do pobjede morao dobiti dva tie-breaka.

Teže od očekivanja do drugog kola došao je Hubert Hurkacz koji je teškom mukom slavio protiv Egora Gerasimova. Bjelorus uzeo treći set, imao je dosta šansi i u prva dva, ali u četvrtom je jednostavno pao i nije izdržao.

Australian Open, prvo kolo:
Cristian Garin (Čile, 16) - Facundo Bagnis (Argentina) 6:3, 6:4, 5:7, 6:7(4), 6:3
Pedro Martinez (Španjolska) - Federico Delbonis (Argentina) 7:6(15), 3:6, 6:4, 6:2
Denis Shapovalov (Kanada, 14) - Laslo Đere (Srbija) 7:6(3), 6:4, 3:6, 7:6(3)
Dušan Lajović (Srbija) - Marton Fucsovics (Mađarska) 6:3, 4:6, 6:1, 6:7(6), 6:1
Soonwoo Kwon (Južna Koreja) - Holger Rune (Danska) 3:6, 6:4, 3:6, 6:3, 6:2
Aleksandar Vukić (Australija, WC) - Lloyd Harris (Južna Afrika) 4:6, 6:3, 7:5, 7:6(3)
Radu Albot (Moldavija, Q) - Yoshihito Nishioka (Japan) 6:3, 6:4, 4:6, 6:2
Carlos Alcaraz (Španjolska, 31) - Alejandro Tabilo (Čile, Q) 6:2, 6:2, 6:3
Benjamin Bonzi (Francuska) - Peter Gojowczyk (Njemačka) 6:3, 6:3, 6:3
Stefan Kozlov (SAD, WC) - Jiri Vesely (Češka) 7:5, 6:3, 6:4
Gael Monfils (Francuska, 17) - Federico Coria (Argentina) 6:1, 6:1, 6:3
Matteo Berrettini (Italija, 7) - Brandon Nakashima (SAD) 4:6, 6:2, 7:6(5), 6:3
Karen Hačanov (Rusija, 28) - Denis Kudla (SAD) 3:6, 6:3, 6:2, 7:6(2)
Adrian Mannarino (Francuska) - James Duckworth (Australija) 6:4, 2:6, 3:6, 6:2, 6:1
Pablo Carreno Busta (Španjolska, 19) - Tomas Etcheverry (Argentina, Q) 6:1, 6:2, 7:6(2)
Aleksander Bublik (Kazahstan) - Ernesto Escobedo (SAD, LL) 3:6, 7:6(5), 6:3, 6:3
Rafael Nadal (Španjolska, 6) - Marcos Giron (SAD) 6:1, 6:4, 6:2
Sebastian Korda (SAD) - Cameron Norrie (Velika Britanija, 12) 6:3, 6:0, 6:4
Hubert Hurkacz (Poljska, 10) - Egor Gerasimov (Bjelorusija) 6:2, 7:6(3), 6:7(5), 6:3
Dominik Koepfer (Njemačka) - Carlos Taberner (Španjolska) 6:1, 3:6, 6:4, 6:1
Corentin Moutet (Francuska) - Lucas Pouille (Francuska, WC) 3:6, 6:3, 6:4, 6:3
Tallon Griekspoor (Nizozemska) - Fabio Fognini (Italija) 6:1, 6:4, 6:4
MacKenzie McDonald (SAD) - Nikola Milojević (Srbija) 5:7, 6:4, 6:3, 6:2
Miomir Kecmanović (Srbija) - Salvatore Caruso (Italija, LL) 6:4, 6:2, 6:1
Lorenzo Sonego (Italija, 26) - Sam Querrey (SAD) 7:5, 6:3, 6:3
Thanasi Kokkinakis (Australija, WC) - Yannick Hanfmann (Njemačka, Q) 6:2, 6:3, 6:2
Reilly Opelka (SAD, 23) - Kevin Anderson (Južna Afrika) 6:3, 6:4, 7:6(3)
John Millman (Australija) - Feliciano Lopez (Španjolska) 6:1, 6:3, 4:6, 7:5
Oscar Otte (Njemačka) - Chun Hsin Tseng (Tajvan, WC) 6:4, 6:3, 6:2
Tommy Paul (SAD) - Mihail Kukuškin (Kazahstan, Q) 6:3, 6:4, 6:2
Aslan Karacev (Rusija, 18) - Jaume Munar (Španjolska) 3:6, 7:6(1), 6:7(3), 6:4, 6:4
Alexander Zverev (Njemačka, 3) - Denis Altmaier (Njemačka) 7:6(3), 6:1, 7:6(1)