Vodeni sportovi

Jug preokretom u drugom dijelu bolji od Jadrana

Matej Kačan • subota, 22.01.2022.

Vaterpolisti dubrovačkog Juga upisali su i sedmu pobjedu u Regionalnoj vaterpolo ligi. Jug je u velikom hrvatskom dvoboju svladao splitski Jadran...

Hrvatski derbi devetog kola Regionalne vaterpolo lige odigran je između splitskog Jadrana i Juga, a ovaj put je veliki dvoboj pripao Dubrovčanima. No, nije tako izgledalo u prvom poluvremenu.

Nakon teškog početka bez golova, Jadran se odvojio golovima Jerka Marinića Kragića i Luke Bukića, a Jug se do poluvremena vratio na pogodak zaostatka.

Jug je okrenuo u trećoj dionici, i to 3-0 serijom preko Argyropoulosa i Kržića, a onda preko Kakarisa i Jokovića dolazi do dva razlike na kraju treće.

Dva razlike je ostalo i na kraju, ali tek nakon dva pogotka Jadrana s igrače više u samoj završnici. Prije toga Jug se odvojio i došao do 16:12 prednosti i rješenja utakmice.

Fatović je s pet pogodaka vodio Jug, po tri su dodali Kakaris i Argyropoulos. Kod Jadrana je apsolutno prvo ime bio Marinić Kragić sa šest golova, pola učinka cijele ekipe.

Jugu je ovo sedma pobjeda uz jedan poraz i privremeno j na vrhu tablice, dok Jadran upisuje prvi poraz uz pet pobjeda i remi.