HT Prva liga, 21. kolo, 28.01.2022, 18:00 h, Aldo Drosina
Suci: Fran Jović, Hrvoje Radić, Luka Pušić
Aleksandar Jovičić 6'
Gorica

Vratio se HNL zanimljivim susretom u Puli, Istra bolja od Gorice

Branimir Korać • petak, 28.01.2022.

Istra 1961 i Gorica otvorili su drugi dio natjecanja u HT Prvoj ligi, a domaćin je u Puli odnio pobjedu 2:1. Gorica je povela, ali Istra je na kraju ipak odnijela pobjedu...

Vrlo zanimljiv dvoboj u Puli na otvaranju nastavka sezone. Istra 1961 ugostila je Goricu i nakon dugo vremena uspjela ju je svladati i to s 2:1.

Gorica je bolje otvorila utakmicu i povela je već u šestoj minuti golom Aleksandra Jovičića. Kristijan Lovrić izveo je korner, lopta je išla izravno u gol, Ivan Lučić ju je odbio, no samo do Jovičića koji iz blizine pogađa za 1:0.

Nakon toga uslijedila su dva velika promašaja Miškovića koji prvi put nije zahvatio loptu pred praznim golom na svega metar udaljenosti da bi drugi put išao sam na vratara i pucao pokraj gola.

U završnici prvog poluvremena debitanta Debijađi odlič no je zaustavio pokušaj Mlinara izvana.

U drugom dijelu Istra je došla do preokreta. U 59. minuti nakon ubačaja iz kornera glavom je loptu u mrežu poslao Mauro Perković.

Gorica se mogla vratiti u vodstvo u 63. minuti kada je Lovrić odlično opalio izvana, ali Lučić je sjajno obranio.

U 74. minuti domaćin dolazi do preokreta. Galilea je prekinuo napad Gorice i odbio loptu naprijed prema Miškoviću, on sjajno spušta loptu za Belju koji je sam pred vratarem i lijepo pogađa u kut.

Do kraja susreta Goričani nisu uspjeli stvoriti ozbiljnu prijetnju i domaćin je odnio pobjedu.