Bogdanović predvodio Jazz u visokom porazu, teška ozljeda Joea Inglesa

Branimir Korać • ponedjeljak, 31.01.2022.

Utah Jazz upisao je uvjerljiv poraz u gostima kod Minnesote, ali veći problem od samog poraza je ozljeda Joea Inglesa koja je prema prvim informacijama teže prirode...

Minnesota Timberwolvesi bez problema su došli do pobjede protiv Utah Jazza, slavili su sa 126:106, a pobjeda je osigurana u drugom poluvremenu.

Susret je zasjenila teška ozljeda Joea Inglesa koji je u drugoj četvrtini krenuo u prodor, na posljednjem koraku koljeno je popustilo i završio je s bolnim grčem na licu na parketu. Nakon ukazane pomoći napustio je parket i odmah se zaputio u svlačionicu.

Prve informacije nisu optimistične, Jazzeri su poručili kako će se težina ozljede znati nakon što se obave dodatne pretrage i snimanja. Prve informacije govore kako je riječ vjerojatno o težoj ozljedi ligamenata što znači i prijevremeni kraj sezone i dugotrajan i težak oporavak.

Bez Inglesa, bez Donovana Mitchella i Rudyja Goberta koji su već nekoliko utakmica out, bez trenera Snydera koji je ušao u COVID protokol, Jazzeri su u nastavku susreta potonuli u poraz.

Bojan Bogdanović odigrao je vrlo dobru utakmicu i bio prvo ime kod Jazzera. Za 33 minute ubacio je 23 poena (3/6 za dva, 4/5 za tri, 5/5 slobodna bacanja) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Osim Bogdanovića kod Jazzera su još jedino Mike Conley i Jordan Clarkson bili dvoznamenkasti. Conley je upisao 22 poena i pet asistencija, a Clarkson 17 poena i pet asistencija.

Kod Timberwolvesa Karl-Anthony Towns ubilježio je 31 poen uz 11 skokova i deset asistencija, a Jaden McDaniels dodao je 22 poena.

NBA:
Chicago Bulls - Portland Trail Blazers 130:116 (Nikola Vučević 24p, 14sk / CJ McCollum 29p, 5sk)
Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers 115:105 (Saddiq Bey 31p / Darius Garland 24p, 7as)
Orlando Magic - Dallas Mavericks 110:108 (Chuma Okeke 19p, 5sk / Luka Dončić 34p, 12sk, 11as)
Milwaukee Bucks - Denver Nuggets 100:136 (Giannis Antetokounmpo 29p, 9sk / Aaron Gordon 24p, 7sk)
Minnesota Timberwolves - Utah Jazz 126:106
Phoenix Suns - San Antonio Spurs 115:110 (Devin Booker 28p / Doug McDermott 24p)