Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Nikola Kečkiš (Virovitica)
Matija Frigan 75'
Hrvatski dragovoljac

Hrvatski dragovoljac ponizio i potpuno osramotio neprepoznatljivi Šibenik

Branimir Korać • petak, 11.02.2022.

Hrvatski dragovoljac prekinuo je seriju loših rezultata tek drugom ovosezonskom pobjedom. Na Šubićevcu pregazio je Šibenik s čak 5:0...

Ivica Vidović
61'
77
Duje Škugor
61'

Zoran Alexander Cvetković
67'
14
Marino Kukoč
67'
28
Mario Veljača
78'
9
Karlo Perić
81'
5
Marko Bašić
81'
Dragan Tadić

Očajan pristup i nastup Šibenika kažnjen je od strane vrlo mlade i raspoložene momčadi Hrvatskog dragovoljca koja je potpuno osramotila slabog domaćina. Ništa Šibenik u 90 minuta nije napravio, niti jedna konkretna stopostotna prilika, a s druge strane primio je pet golova, a mogao je i još koji u dvoboju protiv momčadi koju su mnogi već preselili u Drugu HNL.

Od početka je izgledalo dosta loše i nepovezano od strane domaćina, Hrvatski dragovoljac je brzo došao do dva pogotka i tu se Šibenik totalno raspao.

U 19. minuti lijepa akcija gostiju, igrač utakmice Matija Frigan je dao loptu na desnu stranu otkud odlično centrira Majstorović, na drugoj vratnici potpuno sam ostao je Karrica i glavom lakoćom zabio.

Tri minute kasnije već je 2:0. Još jednom je Frigan imao odličnu predasistenciju, gurnuo je loptu za Karricu koji je mogao sve sam riješiti, ali daje loptu na samog natrčalog Bristrića koji lijepo zabija za 2:0.

Ništa domaćin nije odigrao, bio je vrlo nesiguran, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela primio je i treći pogodak. Grdić je srušio u 16 metara Frigana, a Majstorović s 11 metara podiže na 3:0.

Ništa se nije promijenilo u drugom dijelu, Šibenik je bio potpuno van utakmice, a Dragovoljac preko Galešića i Frigana otišao do ogromnih 5:0.

Iako Šibeniku ovo naizgled nije bio tako važan dvoboj, nastup je bio ispod svake kritike i Ferdo Milin morat će ozbiljno porazgovarati sa svojim igračima jer ovo nije bilo dostojno prvoligaške razine.