Ostali sportovi

Amerikanci nadigrali Kanadu i napravili veliki korak prema četvrtfinalu

Branimir Korać • subota, 12.02.2022.

U poslastici grupne faze natjecanja u hokeju na ledu na Olimpijskim igrama u Pekingu, SAD je igrao protiv Kanade i upisao važnu pobjedu 4:2...

Amerikanci su napravili veliki korak prema prvom mjestu u skupini i izravnom plasmanu u četvrtfinale Olimpijskih igara. U zadnjem kolu protiv Njemačke bit će dovoljna bilo kakva pobjeda za sigurno prvo mjesto.

Kanađani su olako primali golove, Edward Pasquale na vratima Kanade nije briljirao i nije pomogao dovoljno svojoj momčadi u ovom susretu.

Kanađani su poveli već u drugoj minuti golom Mata Robinsona, ali minutu kasnije Andy Miele poravnava da bi Ben Meyers u završnici trećine zabio za preokret.

Amerikanci su izgledali dobro, u napadima su bili konkretniji i opasniji te su na početku druge dionice golom Brendana Brissona poveli s 3:1.

Kanađani su pokušavali sve da se vrate u utakmicu, uspjeli su smanjiti preko Corbana Knighta, ali u 47. minuti Ken Agostino ponovno odvoji SAD na dva razlike.

Do kraja susreta mlada američka momčad je izdržala, sačuvala prednost i uzela bitne bodove.