HT Prva liga, 23. kolo, 12.02.2022, 17:05 h, Stadion u Maksimiru
Anthony Kalik 65'
Gorica

Dinamo dugo lomio Goricu, Oršićev volej osigurao važne bodove

Branimir Korać • subota, 12.02.2022.

Dinamo nije imao lagan posao protiv Gorice i tek u samoj završnici susreta stigao je do pobjede. Čovjek odluke bio je ponovno Mislav Oršić...

Unatoč silnoj dominaciji, posebno u drugom poluvremenu, Dinamo je tek u 89. minuti osigurao pobjedu protiv Gorice. Ta dominacija bila je dvosjekli mač, nagurao je Dinamo Goričane u 16 metara i u takvoj gužvi nije bilo lako pronaći prostor za pogodak.

Prilika je bilo dovoljno, trebao je Dinamo i ranije riješiti pitanje pobjednika, ali nedostajalo je malo više mirnoće u završnici.

Već u prvoj minuti susreta Dinamo je skoro poveo. Goričani su pogriješili, Ademi je dobio loptu u dobroj poziciji, ali kao da ga je to iznenadilo, nije najbolje pucao i Krizmanić se našao na putu tom udarcu.

U prvom dijelu Modrima je nedostajalo konkretnosti, puno su imali loptu u nogama, ali nisu imali dubinu pa su prilike izostale. S druge strane Gorica je uglavnom prijetila iz tranzicije preko Lovrića koji je dva puta ozbiljno zagrijao Livakovića.

Drugo poluvrijeme bilo je puno zanimljivije i bogatije prilikama. U 55. minuti Dinamo je poveo. Bočkaj je ubacio s lijeve strane na drugu vratnicu, tamo je bio Ristovski koji šalje loptu u peterac, na nju se baca Ademi i požrtvovno je ubacuje u mrežu.

Deset minuta kasnije Gorica se vraća. Sjajno je ubacio Jovičić loptu u prostor, Kalik je došao sam pred Livakovića i zakucao loptu pod gredu.

Nakon toga pa sve do drugog gola uslijedio je strahovit pritisak Dinama. Gorica se branila u nekim trenucima s doslovno devet igrača u 16 metara. Dinamo je do besvijesti kombinirao, tražio rupu i nikako je nije pronalazio.

Jedan odličan pokušaj izvana imao je Ivanušec, to je Kotarski obranio, a u 80. minuti nevjerojatnu priliku je upropastio Franjić. Ademi je ubacio, Jurić petom skrenuo loptu, a Franjić s pola metra umjesto da ugura loptu u praznu mrežu, puca pokraj gola.

U 89. minuti Goričani su ipak pali. Bočkaj je iz kornera poslao loptu na 18 metara gdje je sam Mislav Oršić, a on puca iz prve, vara Kotarskog i zabija za 2:1.

Nakon toga je došlo do jednog nezgodnog starta Keite na Ademiju, zaiskrilo je među igračima, bilo je naguravanja, prijetnji, a sve je riješeno kartonima za Keitu i najratobornije.

Ostalo je 2:1, Dinamo je uzeo tri boda, ali dosta teže od očekivanja.