Ostali sportovi

Kanađani razbili Kineze i kompletirali četvrtfinalnu postavu turnira u hokeju na ledu

Mihaela Bradovski • utorak, 15.02.2022.

Posljednja reprezentacija koja je izborila nastup u četvrtfinalu olimpijskog turnira u hokeju na ledu je Kanada. Ona je očekivano bila bolja od Kine sa 7:2...

Kanađanima je dvoboj protiv Kine bio tek jedan koji trebaju odraditi, možda i nepotreban, ali s druge strane i dobrodošao za dodatno uigravanje. Protivnik nije bio toliko opasan da bi predstavljao prijetnju za Kanadu iako se Kinezi nisu odmah raspali.

Prva trećina pripala je Kanađanima s 2:1, poveli su u prvih deset minuta s dva gola Jordana Weala da bi Cory Kane smanjio četiri i pol minute prije kraja trećine.

U drugoj dionici Kanađani podižu tempo igre i s dva gola Tambellinija i jednim O'Della povećavaju razliku da bi Kane drugim golom samo smanjio na konačnih 5:2.

U zadnjoj dionici Eric Staal i Jack McBain povećali su rezultat na konačnih 7:2 za siguran prolazak Kanade u četvrtfinale.

U četvrtfinalu igrat će protiv Švedske, SAD igra protiv Slovačke, Finska protiv Švicarske, a Rusija protiv Danske.