Dimitrov bez polufinala, prva dva nositelja idu dalje u Delray Beachu

Branimir Korać • subota, 19.02.2022.

Četvrtfinala na ATP turniru u Delray Beachu donijela su uglavnom očekivane rezultate, ali i poraz Grigora Dimitrova kojeg je nadigrao Australac John Millman...

U američkom dvoboju u četvrtfinalu Delray Beacha Tommy Paul lakoćom je svladao Stefana Kozlova. Četvrti nositelj ispustio je samo četiri gema, dobro je koristio svoje prilike (5/6 break lopte) dok je s druge strane Kozlov imao osam break lopti i realizirao tek jednu.

Puno neizvjesniji dvoboj ponudili su prvi nositelj Cameron Norrie i petopostavljeni Sebastian Korda. Norrie je na kraju slavio u tri seta, ali morao je ozbiljno zapeti i slaviti tek u 13. igri trećeg seta. Tamo je Korda kod 5:4 servirao za meč, ali nije završio posao.

Reilly Opelka upisao je pobjedu u tri seta protiv Adriana Mannarina. Nakon gubitka drugog seta, Opelka je u trećem pomeo Francuza i zasluženo prošao u novo polufinalu.

Iz turnira je ispraćen treći nositelj Grigor Dimitrov, a njega je nadigrao Australac John Millman s dva puta po 6:4.

ATP Delray Beach, četvrtfinale:
Tommy Paul (SAD, 4) - Stefan Kozlov (SAD) 6:3, 6:1
Cameron Norrie (Velika Britanija, 1) - Sebastian Korda (SAD, 5) 6:2, 1:6, 7:6(4)
Reilly Opelka (SAD, 2) - Adrian Mannarino (Francuska, 7) 7:6(2), 3:6, 6:1
John Millman (Australija) - Grigor Dimitrov (Bugarska, 3) 6:4, 6:4