Ostali sportovi

Bolšunov uzeo zlato na 30 kilometara, Klaebo odustao tijekom utrke

Mihaela Bradovski • subota, 19.02.2022.

Rus Aleksander Bolšunov pobjednik je utrke na 30 kilometara na Olimpijskim igrama u Pekingu. Bolšunov je slavio ispred sunarodnjaka Ivana Jakimuškina i Norvežanina Simona Hegstada Kruegera...

Kraljevska disciplina na 50 kilometara ovaj put nije bila održana u uobičajenom izdanju, ekstremni vremenski uvjeti natjerali su organizatore na modifikaciju i skraćivanje utrke pa se trčalo 30 kilometara.

Iako se vjerovalo kako bi to moglo biti od pomoći Norvežanima i Johannesu Klaebou, međutim Rusi su dominirali i na kraju imaju zlato, srebro i čak četvoricu u prvih šest.

Aleksander Bolšunov još jednom je odradio sjajan posao, od početka utrke bio je u vrhu i kontrolirao situaciju da bi u završnici odmaknuo i bez dramatičnog finiša stigao do pobjede.

Iza sebe je ostavio 5.5 sekundi sunarodnjaka Ivana Jakimuškina dok je čast Norvežana spasio Simon Hegstad Krueger koji je uzeo broncu.

Bolšunovu je ovo treće zlato i potvrdio je status jednog od najvećih trkača današnjice.

Nastupio je i hrvatski olimpijac Marko Skender koji je ušao u cilj kao 57. od 59 trkača koji su završili utrku.