Suci: uje Strukan (Split), Hrvoje Radić (Split), Alen Jakšić (Solin)
Antonio Mance 90'+6'
Osijek

Osijek duboko u nadoknadi golom Mancea do tri boda u dramatičnom dvoboju u Puli

Branimir Korać • subota, 19.02.2022.
Osijek duboko u nadoknadi  golom Mancea do tri boda u dramatičnom dvoboju u Puli

Prava drama odvijala se u Puli gdje je Osijek ispustio dva gola prednosti pa onda ipak golom duboko u sudačkoj nadoknadi upisao pobjedu u gostima kod Istre 1961...

Za razliku od Zagreba gdje su Hrvatski dragovoljac i Hajduk igrali u teškim uvjetima i na blatnjavom terenu, Istra 1961 i Osijek imali su gotovo idealne uvjete i odmah je utakmica bila bolja.

Doduše, nisu najbolje počeli jedni i drugi, bilo je dosta pogrešaka u dodavanjima, postavljanjima i nisu bili zadovoljni niti Gonzalo Garcia, ali niti Nenad Bjelica.

Osječani su bili opasniji i imali su prvu ozbiljniju priliku nakon velike pogreške Galilee, u kontru je u 17. minuti pobjegao Laszlo Kleinheisler, pucao je vrlo snažno, ali za nijansu neprecizno.

Deset minuta kasnije Osječani su stigli do vodstva. Silva je pogriješio i olako ispao iz igre, Mierez je dobio puno prostora, dao povratnu loptu za samog Caktaša koji lijepo zabija za vodstvo.

Do kraja prvog dijela Osijek je čak povećao vodstvo. U 40. minuti nakon ubačaja s lijeve strane Žaper je iz blizine pucao glavom, a Luka Marin zakucao loptu u svoju mrežu.

U drugom dijelu Istra je odlično reagirala i zaigrala dosta bolje. Od početka je bila hrabrija i opasnija i Ivušić je imao sve više posla.

Vratar Osijeka imao je pune ruke posla u 51. minuti kada ga je umalo nespretno Žaper svladao, lopta tada nije ušla u mrežu, ali je pet minuta kasnije. Lisica je prošao desnom stranom i ubacio u sredinu gdje je Beljo, njegov prvi pokušaj Ivušić brani, ali odbija loptu do Belje koji je drugi put precizniji.

Puno uzbuđenja bilo je sredinom drugog dijela. Prvo je Osijek zaprijetio preko Topčagića koji je pokušao iskosa, ali sjajno je reagirao Lučić da bi nakon toga zaredala s prilikama Istra, ali Ivančić u nekoliko odličnih situacija nije se snašao.

U završnici susreta Istra je ipak došla do poravnanja. Marin je u 84. minuti nabacio iz kornera, lopta je bila previsoka za Mahmouda, ali ne i Galileu koji zabija za 2:2. Uslijedila je petominutna VAR provjera, Žaper je završio na travi nakon što ga je pogurao Mahmoud, ali gol je ipak priznat.

U 90. minuti Istra je mogla do potpunog preokreta, u kontru je pobjegao Kapitanović, ali htio je sve sam i upropastio odličnu priliku.

Nova velika prilika za Istru u 93. minuti, Ivušić je sjajno obranio pokušaj Lisice, lopta se odbila do Kapitanovića koji ne pogađa iskosa. Kazna je stigla u 96. minuti, nakon velike gužve u 16 metara, Žaper je s lijeve strane ubacio, a Mance podmetnuo nogu i skrenuo loptu u mrežu.

Sjajno drugo poluvrijeme u Puli gdje se domaćin uspio vratiti i još jednom pokazati kako je jako neugodan na svom travnjaku. Ipak, Osijek je također pokazao kako je majstor za sudačke nadoknade.