Neočekivani domaći poraz Junaka, lider pao u Makarskoj

Branimir Korać • subota, 19.02.2022.

Počeo je drugi dio sezone u Trećoj HNL jug i odmah jedna utakmica odgođena zbog pozitivfnih testova. Neretva i Hrvace igrat će tako u kasnijem terminu...

Iznenađenje se dogodilo u Sinju gdje je Junak ugostio Kamen i upisao poraz 2:1. Rano je Kamen poveo, već u 17. minuti golom Branimira Kujundžića, a u 41. Daniel Maganić poravnao je na 1:1. Deset minuta prije kraja Filip Nenadić pogađa za pobjedu gostiju.

Vrlo zanimljivo bilo je u Vodicama gdje je domaćin vodio 3:1 20 minuta prije kraja, ali Zagora je odnijela bod remijem 3:3. Dva pogotka za domaćina postigao je Josip Sušić, a jedan Marin Petričević dok su za goste pogađali Ivan Krajina, Josip Bauk i Josip Bagarić.

Očekivanu pobjedu upisao je Split koji je u Otoku slavio s 2:1 protiv OSK-a. Domaćin je imao prednost na odmoru golom Duje Tadića, ali s dva gola Krešimira Luetića gosti su napravili preokret.

Vodeći Jadran poražen je u Makarskoj kod Zmaja s 1:0. Bio je dovoljan rani pogodak Fatjona Bunjakua, bilo je još teže za goste kada su ostali s igračem manje nakon dva žuta kartona za Mihovila Šutala.