Dvije nositeljice uspješne u Dohi, Azarenka velikim preokretom do pobjede

Branimir Korać • ponedjeljak, 21.02.2022.

Uz pobjedu Ane Konjuh protiv Marte Kostjuk, u Dohi je odigran još niz susreta, a u akciji su bile dvije nositeljice koje su upisale pobjedu...

Mlada Dankinja Clara Tauson u tri seta bila je bolja od Belinde Bencic. Renomiranija Švicarka u odlučujućem trećem setu nije imala nikakve šanse, tu je potpuno pala i Tauson je breakom u četvrtom gemu potvrdila pobjedu.

Prvu prepreku preskočila je deveta nositeljica Jessica Pegula koja je u dva seta svladala Katerinu Siniakovu. Pegula je trebala samo 70 minuta u meču koji je bio posve izvjesnog ishoda. Prošlog tjedna u Dubaiju Siniakova je igrala dobro i pokazala kako vraća pravu formu, međutim ipak ovdje nije nastavila u istom ritmu.

Pobjedu u tri seta upisala je Viktoria Azarenka koja je okrenula meč protiv Julije Putinceve. Kazahstanka je uzela prvi set sa 7:5, u trećem je povela s 4:0, imala i meč loptu, ali Azarenka je velikim preokretom ipak slavila.

Pozivnicu organizatora opravdala je Alize Cornet koja je u tri seta svladala Ljudmilu Samsonovu. Odluka je pala u završnici trećeg seta nakon što su dotad obje igračice bile dosta dobre na svom servisu i spriječile odvajanja.