Nexe upisao vrlo visok poraz u Švedskoj, Savehof puno bolji nego u Našicama

Mihaela Bradovski • utorak, 22.02.2022.

Rukometaši Nexea poraženi su u Europskoj ligi od Savehofa, u Švedskoj je bilo visokih 33:23, čime je Savehof nadmašio Nexeovih 39:31...

Nije to bio dobar dan za Našičane, odmah se vidjelo kako neće dobro završiti, Savehof je utakmicu uveo u vode koje njemu odgovaraju i razlika je samo rasla.

U prvom susretu u Našicama Nexe je slavio s 39:31, odigrao je možda i najboklju utakmicu ove sezone, ali u uzvratu nije bio na toj razini. Još u prvih 20 minuta Nexe je držalo priključak, ali završnih deset minuta prvog dijela otišlo je u potpunosti na stranu Savehofa.

Šveđani su na odmor odnijeli vodstvo 16:12 i stvorili su pretpostavke za pobjedu u drugom dijelu.

Početak drugog poluvremena u potpunosti je protekao u znaku Šveđana koji serijom 10:3 bježe na dvoznamenkastu razliku i do kraja susreta mirno odrađuju posao.

U konačnici upisali su pobjedu i vjerojatno dobili bitku za drugo mjesto u ovoj skupini.

Najbolji kod Nexea bili su Aleksandar Bakić i Halil Jaganjac s po pet golova. Kod Savehofa Bertram Obling skupio je 16 obrana, a po sedam golova zabili su Sebastian Karlsson i Elias Ekllefsen.