Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - prve utakmice, 23.02.2022, 21:00 h, Estádio da Luz
Suci: Slavko Vinčić, Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič (Slovenija)

Jan Šneler • srijeda, 23.02.2022.

U drugom večerašnjem susretu osmine finala Lige prvaka Benfica i Ajax u Lisabonu su remizirali 2:2. Očekivano zanimljiv dvoboj bit će odlučen u Amsterdamu...

Roman Jaremčuk
62'
55
Paulo Bernardo
85'
22
Valentino Lazaro
90'
17
Diogo Goncalves
90'+1'
Davy Klaassen
73'
31
Nicolas Tagliafico
73'
15
Devyne Rensch
90'+2'

Erik ten Hag

Sve što su očekivali od susreta Benfice i Ajaxa, navijači su i dobili. U fantastičnom susretu odigranom pred sjajnom atmosferom, vidjeli smo velik broj prilika, četiri pogotka i remi kao epilog prvog susreta osmine finala.

Ajax je u svom stilu vrlo ofenzivno otvorio susret i prvi došao do prednosti. U 18. minuti Noussair Mazraoui proigrao je srpskog napadača Dušana Tadića koji je sjajno zabio za vodstvo gostiju. Benfica koja također gaji napadački nogomet vrlo brzo došla je do svojih prilika, a potom i vrlo sretno stigla do izjednačenja.

U 25. minuti Remko Pasveer sjajno je obranio udarac Rafi Silvi, no samo minutu kasnije Ajax je pokleknuo. Nakon udarca iz kuta, Sebastian Haller je nespretno pospremio loptu u vlastitu mrežu i vratio Benficu u igru.

Najbolji Ajaxov napadač ipak je svega tri minute kasnije pokazao kako je puno bolji u postizanju pogodaka u suparničku mrežu. Spretno je reagirao u šesnaestercu i poentirao za 1:2. Do kraja odmora, Ajax je mogao i povećati prednost, ali sreća je ponovno bila na strani domaćeg sastava.

U nastavku susreta vidjeli smo daleko rastrčaniju Benficu, puno kvalitetniju nego u prvom dijelu. Ajax se pomalo povukao, sve rjeđe opasno prijetio te su Portugalci to iskoristili. Sreća je večeras definitivno bila na strani Benfice koja je u 72. minuti ponovno došla do poravnanja.

Nakon odbijene lopte, najspretniji je bio Roman Jaremčuk koji je zabio za 2:2. Do kraja susreta većih prilika više nije bilo te je susret završio remijem čime će na kraju zadovoljniji biti domaći nogometaši nego gosti koji su dva puta primili nesretne pogotke.