HT Prva liga, 25. kolo, 26.02.2022, 18:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Fran Jović, Marjan Tomas, Luka Pušić
Anton Krešić 86'
Rijeka

Rijeka iz prekida kažnjavala blijedi Hajduk i uzela bodove s Poljuda

Matej Kačan • subota, 26.02.2022.

Jadranski derbi još je jednom ove sezone pripao gostima. Rijeka je slavila s 3:1 te je uzela drugu ovosezonsku pobjedu na Poljudu zahvaljujući sjajnom prvom dijelu...

Opet je jako mudrom igrom Rijeka uzela bodove s Poljuda. Kao i u prvom ovosezonskom dvoboju ovih ekipa, Riječani su ugasili poljudsku euforiju sjajnim prvim dijelom s dva gola i pametnim kontroliranjem tijeka u drugom dijelu.

Rijeka je uspjela svesti dvoboj na rat u sredini terena s više prekršaja od udaraca, a tu su gosti iskoristili svoje šanse u prvom dijelu, u drugom se povukli i dočekali priliku za konačni udarac.

Na prvu priliku čekali smo do desete minute kad je Sahiti iskoristio neopreznost obrane Rijeke i pronašao Nikolu Kalinića, ali njegov udarac ide točno u vratara.

Nakon toga stigao je i šok na Poljudu, nakon prvog pravog izlaska Rijeke dolazi korner i gol. Ubačaj je spustio Krešić u visokom skoku, Josip Drmić je u reakciji brži od Ferra i izbliza šalje loptu u mrežu.

Hajduk je pokušao napasti nakon gola, ali se nije nametnuo u sredini, a Rijeka je brzo uspjela i do drugog gola. U 33. Domagoj Pavičić se sjajno okrenuo, prošao do kaznenog prostor gdje dodaje Harisu Vučkiću, a ovaj s ruba 16 metara svladava Danijela Subašića.

Kako je susret išao prema poluvremenu, tako je rasla dominacija Hajduka, ali nikako konkretna. Bijeli su na poluvremenu napravili dvije izmjene i jurnuli od početka.

Tako Josip Elez ima sjajan volej u 51. nakon odbijanca u kaznenom prostoru, pa Livaja pronalazi Sahitija, a on i Kalinić pucaju u blok.

Rijeka nije imala mnogo dolazaka naprijed, okrenula se čuvanju rezultata i za to je kažnjena u 69. Kalinić je spustio loptu i uposlio Sahitija, ovaj prolazi desno i šlje povratnu koju Krešić rukom odbija prema crti gdje Livaja gura u gol.

Nastavio se pritisak Hajduka i nakon toga, ali je utakmica potom razvodnjena sitnim ozljedama, prekršajima i izmjenama. Nisu stigli Bili ni stvoriti nešto konkretno za izjednačenje, a stigla je nova kazna.

Opet prekid, jedan od rijetkih slobodnjaka Rijeke koji ubacuje Smolčić. Tamo obrna Bilih loše reagira, Ferro odbija u leđa svom čovjeku, a na pravom mjestu je Krešić koji je iz blizine gura u gol.

Do kraja više nije bilo vremena ni šanse za danas ipak jako blijedi Hajduk. Moraju Bili potpisati kapitulaciju, prvu otkako je na klupu sjeo Dambrauskas. Rijeka drugom pobjedom u nizu dolazi na diobu drugog mjesta s Osijekom, dok je Hajduk sad četvrti s dva boda manje.