Treća HNL jug: Primorac u naletu, Jadran slavio protiv Splita

Branimir Korać • nedjelja, 27.02.2022.

Južna skupina Treće HNL stigla je do 19. kola u kojem su favoriti bili usšješni. Vodeći Jadran slavio je na svom travnjaku protiv Splita...

Primorac je potvrdio odličnu formu pobjedom na svom travnjaku protiv Sloge iz Mravinaca s 4:2. Biograđani su u naletu, a ovdje su pobjedu ostvarili zahvaljujući hat-tricku Luke Vodopije dok je jedan pogodak dodao Frane Bitunjac. Za goste su zabili Ivan Beović i Yusuf Musa autogol.

Hrvatski vitez je uz dosta muke stigao do pobjede u gostima kod OSK-a svladavši ga s 2:1. Očekivao se lakši posao gostiju, međutim pobjedu su osigurali golom tek u 88. minuti kada je zabio Karlo Torbarina. Poveli su gosti u 19. minuti golom Ivana Brkića, ali Toni Vidović je sredinom prvog dijela poravnao.

Uskok je ispustio pobjedu na svoim travnjaku protiv Zmaja iz Makarske. Vodio je 2:0 golovima Zvonimira Teklića s 11 metara i Mateja Maretića, ali gosti su uspjeli poravnati pogocima Fatjona Bunjakua u 73. i 93. minuti.

Očekivano neizvjestan dvoboj odigrali su GOŠK i Vodice, susret je okončan remijem 1:1. Domaćin je imao vodstvo od 18. minute golom Anela Topuzovića, ali u 76. je Josip Juričev izjednačio na 1:1.

U utakmici kola Jadran je u Pločama bio bolji od Splita s 1:0. Jadran je tako održao razliku na vrhu ljestvice, a pogodak za pobjedu postigao je u 53. minuti Antonio Raguž i domaćin je prednost održao do kraja susreta.

Neizvjesno je bilo u Unešiću gdje je Zagora slavila s 1:0 protiv Hrvaca. Odluka je pala tek u završnici susreta kada je u 87. minuti Ivan Krajina pogodio za 1:0 i sva tri boda domaćina.