HT Prva liga, 25. kolo, 27.02.2022, 15:00 h, Šubićevac
Suci: Ivana Martinčić, Sanja Rođak-Karšić, Nikola Kečkiš
Dion Drena Beljo 45'+2'
Istra 1961

Marin režirao preokret protiv Istre i zaustavio šibensko krvarenje

Matej Kačan • nedjelja, 27.02.2022.

U uvertiri za veliki dvoboj Osijeka i Dinama, pretposljednji susret 25. kola HT Prve lige odigran je u Šibeniku gdje je domaćin svladao Istru 1961...

Eros Grezda
46'
88
Dino Skorup
68'
94
Christopher Attys
87'
29
Antonio Asanović
87'
18
Ivica Vidović
90'+3'
Gonzalo Garcia

Ipak je zaustavljeno "krvarenje" kod Šibenika. Momčad iz Dalmacije morala s vraćati iz minusa i svojski potruditi kako bi protiv Istre 1961 upisala prvu pobjedu sezone, ali je u tome u konačnici i uspjela.

Malo toga smo vidjeli u prvih 30-40 minuta. Kao i na Poljudu dan ranije, bura je dosta otežavala igru i zapravo prvo pravo uzbuđenje i priliku čekamo do 40. minute.

Stipe Bačelić-Grgić probao je iz slobodnjaka iskosa, lopta je prošla pokraj svih, ali veznjaka Šibenika stvarno neće ovih dana pa je nakon poništenog gola u Rijeci sad lopta na vratnici.

Činilo se kako ćemo na poluvrijeme s nulom, a onda se, po tko zna koji put za Istru, ukazao Dion Drena Beljo. Sjajni je napadač ostao sam na petercu nakon ubačaja Matea Lisice te je glavom zatresao mrežu u nadoknadi prvog dijela.

No nije to bilo dosta Puležanima, početkom drugog dijela događa se preokret. U 53. minuti Antonio Marin radi sav posao, bježi obrani pa prolazi i Lučića te iskosa puca na prazan gol.

Uklizao je Perković i izbio, čini se s crte, ali VAR provjera jasno pokazuje da je lopta prošla crtu i pogodak za izjednačenje je priznat u 56.

Tek šest minuta kasnije već imamo i preokret. Marin je ovaj put asistent, opet je odradio dobar posao i probio obranu na lijevoj strani, poslao loptu na sedam metara gdje je Ivan Delić koji lakoćom zabija.

Nije Šibenik tu stao, Lučić je bio "na sto muka" u 76. i dvije minute kasnije nakon odličnih udaraca i prilika Delića, ali spasio je Istru i ostavio je u šansi da jednim pogotkom dođe do izjednačenja.

Do kraja se Istra ukazala jakim udarcem Mahmouda koji je išao točno u Rogića, a nakon toga domaćina je spasio Rogić još jednom nakon sjajne situacije, opet za Mahmouda, ali domaći vratar je dobro istrčao, a domaćin stigao do pobjede.

Šibenik tako nije dopustio pad i na deveto mjesto te je pobjegao Istri na četiri boda prednosti i približio se sedmoj Gorici na samo tri boda.