Manchester City i Crystal Palace u drugom poluvremenu slomili otpor protivnika iz Championshipa

Branimir Korać • utorak, 01.03.2022.

Manchester City i Crystal Palace izborili su prolaz u četvrtfinale FA kupa iako nisu tako lako slavili, pobjedu su osigurali tek u drugom poluvremenu...

Manchester City sat vremena lomio je otpor Peterborougha, ali nakon prvog gola, vrlo brzo stigao je i drugi nakon čega je uslijedilo odrađivanje posla za Guardiolinu momčad.

City je apsolutno dominirao i iako nije lako došao do pogotka, dvojbe oko pobjednika nije bilo.

Phil Foden upisao je dvije asistencije, prvo je u 60. minuti pronašao na desnoj strani Riyada Mahreza koji je pronašao rupu i pogodio vrlo precizno u suprotni kut, a zatim je sedam minuta kasnije Jack Grealish povisio na 2:0 svojim prvim golom u FA kupu ikad.

Crystal Palace je s 2:1 bio bolji od Stokea, ali dosta se naradio za tu pobjedu. Gosti su pružali dobar otpor, stvorili su dosta problema domaćinu, no u završnici su ipak pali.

Poveo je Crystal Palace u 53. minuti preko Cheikhou Kouyatea da bi vrlo brzo Josh Tymon izjednačio.

Tek u 82. minuti Crystal Palace je stigao do pobjedničkog gola i to preko Jaira Riedewalda koji je pogodio za 2:1.