Povijesna večer za Gregga Popovicha, LeBron nosio Lakerse do preokreta

Branimir Korać • subota, 12.03.2022.

Gregg Popovich od noćas je sam na vrhu ljestvice trenera po broju pobjeda u NBA karijeri. Slavljem Spursa protiv Jazza ostavio je iza sebe još jednog velikana Dona Nelsona...

Orlando je povezao dvije pobjede neočekivanim slavljem protiv Minnesote. Timberwolvesi su svladani sa 118:110 u susretu u kojem su imali dvoznamenkastu razliku u ranoj fazi, ali kako je dvoboj odmicao, tako je Orlando sve više preuzimao kontrolu nad rezultatom. Susret je prelomljen u zadnje tri minute gdje je Minnesota propustila nekoliko napada kod 111:108, a nakon trice Mo Bambe minutu prije kraja, povratka više nije bilo.

Najbolji kod Orlanda bili su Bamba s 27 poena (5/8 trica) i 12 skokova i Wendell Carter s 20 poena i deset skokova. Kod poraženih Anthony Edwards ubacio je 25 poena uz pet asistencija, a Karl-Anthony Towns dodao je 21 poen i 13 skokova.

Boston Celticsi upisali su petu uzastopnu pobjedu, ovaj put protiv Detroit Pistonsa koji su stvorili dosta problema Celticsima i pali tek u drugom poluvremenu. Pistonsi su ove sezone već upisivali neke pobjede za koje se nije smatralo da će do njih doći, ali ovdje ipak nije išlo.

Jayson Tatum upisao je 31 poen uz osam skokova, Jaylen Brown dodao je 22 poena i osam skokova, a Marcus Smart 20 poena uz pet asistencija. Kod Pistonsa Cade Cunningham je ubacio 27 poena uz osam skokova, a po 20 poena dodali su Marvin Bagley (11 skokova) i Jerami Grant.

I Knicksi su stvarali puno problema Grizzliesima koji su tek u zadnjoj dionici preokretom stigli do pobjede.Imali su Knicksi u zadnjoj dionici i dvoznamenkastu prednost, ali Morant i društvo su okrenuli dvoboj.

Morant je završio s 37 poena i osam asistencija, a na drugoj strani Julius Randle je ubacio 36 poena uz 12 skokova.

Utah Jazz bez Bojana Bogdanovića upisao je poraz od San Antonio Spursa sa 104:102. Pobjeda Spursa znači i ulazak u povijest Gregga Popovicha. Popovich je stigao do 1336. pobjede u NBA ligi u karijeri te tako postao trener s najviše pobjeda u povijesti lige.

Još jedna velika utakmica je iza LeBrona Jamesa koji je u drugom poluvremenu nosio Lakerse do preokreta i pobjede. James je ubacio čak 50 poena, šutirao je 6/9 za tricu i 18/25 iz igre dok je Russell Westbrook imao još jednu lošu šutersku večer 2/11.