Chelsea u samoj završnici slomio Newcastle, Everton u sve kritičnijoj situaciji

Mihaela Bradovski • nedjelja, 13.03.2022.

U 29. kolu engleske Premier lige u ranijem terminu odigrano je pet susreta, u akciji je bio Chelsea koji je nakon velike borbe pobijedio Newcastle...

Chelsea je bio taj koji je zaustavio sjajan ni Newcastlea. Bilo je vrlo teško, Chelsea je slavio s 1:0 golom u završnici susreta. Nije domaćin niti imao previše prilika, Newcastle je čvrsto stao iza i odbijao sve napade, ali u 89. minuti izvrsna dubinska lopta Jorginha i fantastično primanje Kaija Havertza koji sjajno zabija za pobjedu.

Mateo Kovačić ušao je u 63. minuti umjesto Masona Mounta.

Southampton je podbacio kod kuće protiv Watforda. Gosti su prekinuli seriju jako loših rezultata pobjedom 2:1 za koju je najzaslužniji dvostruki strijelac Cucho. Zabijao je u 13. i 34. minuti, Saintsi su smanjili preko Mohameda Elyounoussija, prijetili u drugom dijelu, ali ostalo je 1:2.

Leeds je u ludoj završnici stigao do pobjede protiv Norwicha i prekinuo seriju poraza. Vodio je od 14. minute golom Rodriga da bi u 91. minuti Kenny McLean izjednačio. Činilo se da će gosti uzeti bod, ali u 94. minuti Joe Gelhardt (ušao u 92.) vraća prednost i donosi pobjedu Leedsu.

Do vrijedne pobjede došao je West Ham koji je s 2:1 slavio protiv Aston Ville. Ništa se nije događalo do 70. minute, a onda je West Ham probio led.

Ukrajinac Andrij Jarmolenko zabio je za vodstvo i sa suzama u očima proslavio pogodak da bi na 2:0 povisio Pablo Fornals. U završnici je Jacob Ramsey smanjio, ali više od toga nije mogao.

U sve kritičnijoj situaciji je Everton koji je upisao novi poraz, ovaj put kod kuće protiv Wolverhamptona koji je slavio s 1:0 pogotkom Conora Coadyja. Domaćin je još susret završio i s igračem manje zbog isključenja Jonjoe Kennyja.