Salzburg uz gol i asistenciju Šimića izbacio PSG i ušao u polufinale Lige prvaka mladih

Branimir Korać • srijeda, 16.03.2022.

Mladi nogometaši Salzburga igrat će u polufinalu Lige prvaka. U četvrtfinalu su u Saint-Germain-en-Layeu slavili protiv PSG-a s 3:1, a strijelac i asistent bio je Roko Šimić...

Roko Šimić odigrao je još jednu jako dobru utakmicu u Ligi prvaka mladih i nosi velike zasluge za prolaz Salzburga u polufinale.

U gostima kod PSG-a koji nije mogao računati na svoju prvu zvijezdu Simonsa, Salzburg je slavio s 3:1 iako je već u 11. sekundi bio u zaostatku.

Parižani su iskoristili loše otvaranje Salzburga i već u 11. minuti Edouard Michut doveo je domaćina u vodstvo.

Trebalo je gostima vremena da dođu k sebi, a do poravnanja su stigli u 37. minuti kada je Šimić primio loptu i proigrao Oumara Diakitea koji se zahvaljuje i zabija.

U drugom dijelu domaćin je ostao bez prvog vratara Lavalleea zbog ozljede, a vratar koji ga je zamijenio nije dobro reagirao u 72. minuti kada Roko Šimić zabija za 2:1.

Do kraja susreta Salzburg je čak i povećao prednost golom Luke Reischla u sudačkoj nadoknadi.

Šimić je odradio cijelu utakmicu, a susret su vodili hrvatski suci na čelu s Dujom Strukanom.