HT Prva liga, 28. kolo, 20.03.2022, 17:05 h, Šubićevac
Suci: Duje Strukan, Hrvoje Radić, Alen Jakšić
Mihret Topčagić 78'
Osijek

Šibenik teško stradao protiv Osijeka, nema nikakvih pomaka

Branimir Korać • nedjelja, 20.03.2022.

28. kolo HT Prve lige zaključeno je visokom pobjedom Osijeka u Šibeniku 3:0. Domaćin je odigrao još jednu dosta lošu utakmicu...

Dino Skorup
46'
11
Carlos Eduardo Torres Gongora
59'
33
Alexandre Serge Rene Klopp
74'
18
Ivica Vidović
74'

Dean Računica
11
(do 79')
13
(do 67')
Nenad Bjelica

Gledajući igre, dojam i rezultate od početka godine, Šibenik je najlošija momčad u ligi, lošiji čak i od posljednjeplasiranog Hrvatskog dragovoljca. Ima tendenciju olakog raspada kada uđe u rezultatski minus, prelako se predaje i izgleda vrlo loše.

Ništa bolje nije bilo niti protiv Osijeka. Dugo ga je na životu držao Lovre Rogić, a nakon što je Osijek poveo, Šibenik je potpuno potonuo i primao golove bez većeg otpora.

U prvom dijelu gosti su često prijetili, pokušavali su Lovrić, Mierez, Kleinheisler, Nejašmić, no rezultat se nije mijenjao.

U drugom dijelu Lovrić je odmah zaprijetio, ali nije dugo čekao na probijanje leda. U 54. minuti Nejašmić je odličnom loptom na lijevoj strani pronašao Leovca koji daje povratnu na rub 16 metara za Lovrića, a on precizno pogađa za 1:0.

Prije drugog pogotka gostiju, imao je jedan pokušaj Antonio Marin, ali nije bio dovoljno dobar, no zato je Marin ipak poslao loptu u mrežu u 70. minuti samo na krivoj strani. Lovrić je ubacio iz kornera, u skoku je najviši Škorić koji prebacuje na drugu vratnicu, a tamo je Marin skreće u svoju mrežu.

Šibenik je tu potpuno pao, u 78. minuti i Mihret Topčagić bio je strijelac nakon ubačaja Grgića, nekoliko minuta kasnije još jednom je poslao loptu u mrežu, no ovaj put bilo je zaleđe.

Osijek zasluženo slavi protiv vrlo skromnog Šibenika koji može biti zahvalan na prvom dijelu sezone kada je uspio osigurati opstanak.