Sunsi u utakmici večeri svladali Sixerse, novi poraz Jazza bez Bogdanovića

Branimir Korać • ponedjeljak, 28.03.2022.

Vrlo zanimljiv nedjeljni program u NBA ligi gdje je odigran niz zvučnih dvoboja. U utakmici večeri Phoenix Sunsi uzeli su pobjedu protiv Philadelphije...

Phoenix Sunsi u najzanimljivijem susretu večeri bili su bolji od Philadelphije 76ers sa 114:104. U zanimljivom dvoboju Sunsi su zaostajali na odmoru, ali u drugom dijelu preuzeli su kontrolu i otišli do pobjede. Susret je u potpunosti prelomila serija domaćina u završnici koju je tricom zaključio Jae Crowder za 114:102 minutu i pol prije kraja.

Sunse su do pobjede predvodili Devin Booker s 35 poena i Chris Paul s 19 poena i 14 asistencija. Kod poraženih najbolji su bili Joel Embiid s 37 poena i 15 skokova i Tyrese Maxey s 18 poena. James Harden iz igre je šutirao 2/11.

Celticsi su preuzeli vodeću poziciju na Istoku pobjedom protiv Minnesote sa 134:112. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu gdje je Boston otišao na više od 20 poena prednosti, ubacio 72 poena u tom razdoblju i Minnesota nije dobila šansu za povratak u drugom poluvremenu.

Najbolji kod Celticsa bili su Jayson Tatum s 34 poena i šest asistencija te Jaylen Brown s 31 poenom i deset skokova. Kod Minnesote Anthony Edwards završio je s 24 poena i šest asistencija, a Karl-Anthony Towns dodao je 19 poena i pet asistencija.

Unatoč ozljedi u drugoj četvrtini kada je doskočio na nogu Jaxsona Hayesa, LeBron James nastavio je igrati, odigrao odličnu utakmicu, međutim to nije spasilo Lakerse od poraza kod New Orleans Pelicansa. Upisali su poraz 116:108.

LeBron je unatoč igranju kroz bolove upisao 39 poena i devet skokova, a Malik Monk dodao je 23 poena i šest asistencija. Kod Pelicansa Brendon Ingram upisao je 26 poena i sedam skokova, a Trey Murphy 21 poen.

Kyrie Irving napokon je dočekao priliku za odigrati utakmicu na domaćem parketu, nakon što je ukinuta zabrana za necijepljene nastupio je u porazu od Charlotte Hornetsa sa 119:110. Nije to bio nastup kakvom se nadao, šut ga nije služio i Hornetsi su iskoristili probleme domaćina te otišli do pobjede.

LaMelo Ball bio je raspoložen s 33 poena i devet asistencija, a Miles Bridges dodao je 24 poena i osam skokova. Kod Netsa Kevin Durant ubacio je 27 poena uz osam skokova, a Andre Drummond 20 poena uz 17 skokova.

Washington Wizardsi bez Bradleyja Beala, a Golden State Warriorsi bez Stephena Curryja, no na kraju ipak pobjeda Wizardsa. Bili su bolji, najvećim dijelom susreta imali potpunu kontrolu i na kraju slavili sa 123:115.

25 poena kod Wizardsa postigao je Corey Kispert, a Kristaps Porzingis dodao je 23 poena i devet skokova. S druge strane 26 poena ubacio je Jordan Poole, a 25 Klay Thompson.

Bojan Bogdanović propustio je devetu od zadnjih deset utakmica, a Jazz je upisao četvrti uzastopni poraz. Ovaj put u gostima kod Dallasa koji je slavio sa 114:100 uz još jedan vrlo kvalitetan nastup Luke Dončića.

Luka je završio susret s 32 poena i deset skokova, a Reggie Bullock dodao je 23 poena. Kod poraženih Rudy Gay ubacio je 18 poena uz osam skokova, a Mike Conley 14 poena uz sedam asistencija.