Čilić bez previše šansi, Alcaraz slavio u dva seta

Matej Kačan • ponedjeljak, 28.03.2022.

Španjolska mlada senzacija Carlos Alcaraz ipak je bio nepremostiva prepreka za Marina Čilića. Alcaraz se u osminu finala plasirao u dva seta...

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u šesnaestini finala Mastersa u Miamiju. Bolji od njega bio je 14. nositelj i finalist Indian Wellsa, mlada senzacija Carlos Alcaraz.

Čilić u meču zaista nije imao previše šansi. Jedinu break loptu imao je pri 1:0 kod 30:40, ali Alcaraz je to spasio, a onda i napravio break te prvi set uzeo sa 6:4 bez prevelike drame.

U drugom setu Čilić se bolje držao, u trećem gemu spasio je 0:40, ali je ipak pri 4:4 Španjolac napravio novi break i sigurno je servirao za set i meč.

Premda su gotovo jednako uspješno servirali, Alcaraz je bio mnogo sigurniji na drugom servisu sa 71 posto poena, nije radio greške niti dozvolio teške situacije i svoje je prilike iskoristio.

U osmini finala Alcaraz čeka boljeg iz dvoboja Stefanosa Tsitsipasa i Alexa De Minaura.