Reprezentacija - prijateljske utakmice, 29.03.2022, 16:00 h, Education City Stadium (Al Rayyan)

Branimir Korać • utorak, 29.03.2022.

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je pobjedu u prijateljskoj utakmici protiv Bugarske u Dohi. Slavila je 2:1 golovima Modrića i Kramarića nakon što su Bugari prvi došli do pogotka...

Atanas Iliev
46'
7
Georgi Kostadinov
60'
17
Georgi Jomov
60'
4
Miki Oračev
68'
14
Dominic Jankov
84'
10
Borislav Conev
84'
Jasen Petrov

Hrvatska i Bugarska tražili su pobjedu za oproštaj od Dohe, a na kraju su Hrvati bili ti koji su slavili. U zanimljivom dvoboju slavili su tek nakon ulaska onih najboljih, ali i isključenja Kirila Despodova nakon nesmotrenog poteza.

Počelo je dobro, Hrvatska je bila rastrčana, izgledala je opasno i vrlo brzo je došla blizu pogotka. U 11. minuti dobra lopta na lijevu stranu kaznenog prostora za Barišića koji je snažno opalio, a Vucov odbio loptu u gornji dio vratnice.

Desetak minuta kasnije i Nikola Moro je sjajno opalio, lopta je išla u sam kut, ali Vucov je i tu spasio.

Pet minuta kasnije Kirilov je na drugoj strani bio u sjajnoj poziciji, no odlično je to obranio Ivušić da bi odmah nakon toga igru morao napustiti ranije ozlijeđeni Mile Škorić.

Do kraja prvog dijela Bugari su uhvatili ravnotežu i igralo se ravnopravno iako je jedinu pravu priliku do poluvremena imao Barišić koji je probao iskosa.

U drugom dijelu nova vratnica Hrvatske i to u 59. minuti. Slobodni udarac za Oršića na 25 metara, gađao je nisko donji kut i lopta je okrznula vratnicu.

Od 63. minute na travnjaku nije bilo Duje Ćaleta-Cara koji je zaradio drugi žuti karton, a s igračem više Bugari su došli do vodstva. Oršić je na rubu 16 metara tražio Kovačića, lopta je presječena i krenula je bugarska kontra, Despodov je došao sam pred Ivušića i zabio. Despodov se malo zaboravio da već ima žuti karton, skinuo je dres kod proslave gola i zaradio drugi žuti karton.

Hrvatska je vrlo brzo došla do preokreta. U 76. minuti Bugari u 16 metara ruše Kramarića, a kazneni udarac sigurno realizira Modrić.

U 80. minuti Oršić je dao loptu za Kramarića koji u 16 metara lomi čuvara i namješta se na desnu nogu te vrlo precizno iskosa pogađa za 2:1.

Do kraja susreta Bugari su imali jednu priliku nakon izgubljene lopte Kovačića, no spasio je Barišić, Hrvatska je također imala nekoliko pokušaja, ali rezultat se nije mijenjao.