Nino Serdarušić nastavio pohod i prošao u finale turnira u Oeirasu

Mihaela Bradovski • subota, 02.04.2022.

Nino Serdarušić prošao je u finale Challengera u Oeirasu. U polufinalu je svladao u dva seta šestog nositelja Nuna Borgesa...

Nakon što je preskočio Bornu Ćorića na ATP ljestvici, Nino Serdarušić otišao je korak dalje i izborio je ulazak u finale Challengera u Oeirasu.

U polufinalu je igrao protiv Portugalca Nuna Borgesa te ga svladao dosta lako za sat i 18 minuta igre.

Očekivao se neizvjesniji meč i više borbe, međutim Serdarušić je igrao jako dobro i nije pružio nikakvu šansu Borgesu.

Borges je otvorio meč breakom za 1:0, ali nakon toga do kraja seta je osvojio samo jedan gem, Serdarušić je dominirao i dobio set sa 6:2. U drugom setu Serdarušić je odmah poveo s 4:0 i do kraja meča nije dopustio potpuni povratak šestom nositelju.

Serdarušiću je ovo četvrto finale na Challengerima i još uvijek čeka na prvu titulu. Ovdje će u finalu igrati protiv još jednog Portugalca, iskusnog Gastaa Eliasa kojeg je svladao prošle godine u Veroni s 4:6, 6:3, 6:0.