Luka Sučić sjajnim udarcem poveo Salzburg prema pobjedi protiv Rapida

Branimir Korać • ponedjeljak, 04.04.2022.

RB Salzburg stigao je do nove pobjede u austrijskom prvenstvu, a Luka Sučić upisao je novi dobar nastup i to uz postignuti pogodak...

Nogometaši Salzburga suvereno idu prema titulu prvaka Austrije, a nova pobjeda u Ligi za prvaka upisana je na domaćem terenu protiv bečkog Rapida. Salzburg je slavio s 2:1 i tako zadržao 12 bodova prednosti nad drugoplasiranim Sturmom.

Domaćin je poveo u 17. minuti kada je Luka Sučić primio loptu izvan kaznenog prostora i s nekih 20 metara snažno opalio i pogodio u suprotni kut neuhvatljivo za vratara Niklasa Hedla.

Do odlaska na odmor mogao je domaćin povećati prednost, nije uspio i onda je Rapid u nastavku susreta uspio doći do poravnanja. U 52. minuti Ferdy Druijf pogodio je za 1:1.

Kada se već činilo kako će bečki div uspjeti neporažen krenuti prema Beču, u 94. minuti Zlatko Junuzović zabija za pobjedu Salzburga.

Junuzović je ušao u 85. minuti umjesto Sučića.