Bogdanović solidan u pobjedi Jazza u produžetku i osiguravanju doigravanja

Matej Kačan • srijeda, 06.04.2022.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović imao je slabiju šutersku večer, ali na kraju solidan učinak u pobjedi svog Jazza koji je protiv Grizzliesa osigurao doigravanje...

Košarkaši Utah Jazza napokon su prekinuli svoju slabu seriju u posljednjim susretima. Jazz je pobjedom nad Memphis Grizzliesima uspio upisati dvije pobjede u posljednje tri utakmice, a ujedno je prekinuo niz od sedam pobjeda Grizzliesa.

Najvažnija za Utu činjenica je da je ovom pobjedom i matematički osigurano doigravanje i sigurno Jazzeri neće u play-in turnir. Opet su Grizzliesi bili bez prva dva strijelca, Ja Moranta i Dillona Brooksa, a Jazz je to znao iskoristiti.

Uglavnom je susret bio u egalu, najveća vodstva svaka ekipa imala je od 11 razlike, a zanimljivo je da je izjednačen rezultat svijetlio na poluvremenu, kraju treće i na kraju regularnog dijela. Memphis je taj koji je izborio produžetak tricom Jacksona Jr. i košem Kylea Andersona, ali u dodatnom dijelu Memphis ostaje bez koša na četiri minute.

Jazz je stigao do 119:113 vodstva i više se nije osvrtao dalje, do kraja je pao samo po koš na svakoj strani.

Po 22 poena kod Jazza ubacili su Jordan Clarkson i Rudy Gobert, s tim da je Francuz imao i 21 skok. 20 poena dodao je Donovan Mitchell. Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović odigrao je 40 minuta, ali je iz igre gađao 4/13 za 13 poena uz četiri skoka i dvije asistencije.

Kod Memphisa je Jackson Jr. zabio 28, 24 je dodao Tyus Jones, a 23 Bane. Jazzeri su tako sigurni u doigravanju i trenutno su peti s dvije utakmice zaostatka za Dallasom i pola utakmice prednosti nad Denverom, dok je Memphis siguran drugi.