Genoa 1:4 Lazio
Lazio

Raspoloženi Immobile vodio Lazio do visoke pobjede kod Genoe

Branimir Korać • nedjelja, 10.04.2022.

Lazio je na početku nedjeljnog programa u Serie A stigao do pobjede u gostima kod Genoe, slavio je s 4:1, a trostruki strijelac bio je Ciro Immobile...

Genoa ostaje u zoni ispadanja nakon što je u 32. kolu ugostila Lazio i upisala poraz 4:1. Nije imala nikakve šanse protiv raspoloženih gostiju koji su odigrali dobru utakmicu i visoko slavili.

Lazio je s druge strane ovim bodovima ponovno preskočio Romu u borbi za peto mjesto, četvrto drži Juventus i ono se čini ipak nedostižnim.

Golijadu u Đenovi otvorio je u 31. minuti Adam Marušić, a u završnici prvog dijela Ciro Immobile se prvi put upisao u listu strijelaca i povisio na 2:0.

U drugom dijelu Immobile je u 63. minuti povisio na 3:0 da bi pet minuta kasnije Patric autogolom smanjio. Bila je to dosta nesretna situacija za Lazijevog Brazila, Amiri je oštro ubacio loptu u sredinu, ali pogodio je u kuk Patrica koji nije stigao reagirati i lopta je završila u mreži.

Da Genoa ne bi dobila kakvu nadu u povratak, pobrinuo se Immobile svojim trećim golom, ovaj put iz kaznenog udarca za konačnih 4:1.

U domaćem sastavu Milan Badelj igrao je do 74. minute, a kod gostiju Toma Bašić ušao je u 72.

Inače, s ova tri gola Immobile se vratio na vrh ljestvice strijelaca preskočivši Dušana Vlahovića.