Probuđeni Zadrani slavili i protiv GOŠK-a, Jadran se vratio pobjedama

Branimir Korać • nedjelja, 17.04.2022.

U Trećoj HNL jug odigrani su susreti 27. kola, a vodeći Jadran nije dopustio iznenađenje u Pločama protiv posljednjeplasiranog OSK-a...

Zadrani nastavljaju seriju utakmica bez poraza, u vrlo dobrom su nizu, a novu pobjedu upisali su kod kuće protiv GOŠK-a s 2:0. Oba gola pala su u ranoj fazi poluvremena, u devetoj minuti precizan je bio Ante Vukadinović, a u 56. minuti Marko Jordan.

Nakon dva vezana poraza Pločani su se vratili pobjedama. Ugostili su posljednjeplasirani OSK te ga svladali s visokih 4:0. Na poluvremenu je bilo 1:0 golom Kristijana Stanića da bi u drugom dijelu Antonio Raguž bio precizan dvaput te Marin Romić još jednom za 4:0.

Uskok je potvrdio status jednog od najnegostoljubivijih domaćina, visoko je slavio s 4:0 protiv Primorca iz Biograda. Sva četiri pogotka pala su u drugom poluvremenu, dva puta precizan je bio Zvonimir Teklić, a jednom Matej Maretić i Luka Grubišić.

Urania je upisala treću pobjedu, ugostila je Vodice i slavila s 1:0 te odmaknula OSK-u na pet bodova prednosti. Mario Pejković ranim golom donio je pobjedu Uraniji, a Vodičani su susret završili s igračem manje nakon što je Hrvoje Spahija u 61. minuti zaradio dva žuta kartona.

Split je proslavio 110. rođendan domaćom pobjedom protiv Neretve 2:1. Najbolji strijelac lige Krešimir Luetić ovaj put nije bio među strijelcima, ali zato su pogađali Dario Barada i Nikola Radan. U završnici susreta Bruno Jelavić samo je smanjio na konačnih 2:1.

Kamen je tijesno slavio protiv Zagore a 1:0 što je sada već treća utakmica Zagore u nizu bez pobjede. Miro Kovačić golom u 39. minuti donio je pobjedu Kamenu.

Sjajan ulazak u drugo poluvrijeme donio je Hrvatskom vitezu pobjedu u Makarskoj protiv Zmaja. Samo 15 minuta trebalo je Karlu Torbarini da s tri pogotka potopi domaćina i osigura pobjedu gostima iz Posedarja.

Hrvace su slavile u Sinju protiv Junaka s 2:0 i tako potvrdile dobru formu. Dominik Plavša i Krešimir Kelez bili su kobni za domaćina.

U Opuzenu su bili dosta nezadovoljni suđenjem u porazu kod kuće od Sloge s 2:1. Bilo je tu svega, a gosti su od 45. minute igrali bez isključenog Petra Čubelića. Poveli su gosti iz spornog kaznenog udarca u 76. minuti preko Milana Waltera Simpsona, a deset minuta kasnije izjednačio je Dino Šimunić. Kada se činilo da će završiti remijem, Mario Marović duboko u sudačkoj nadoknadi donosi pobjedu gostima.