Duje Ćaleta-Car kaznio veliki kiks Donnarumme, PSG ipak slavio i došao nadomak titule

Branimir Korać • nedjelja, 17.04.2022.

U najzanimljivijem dvoboju 32. kola Ligue 1 PSG je bio domaćin Marseilleu. Parižani su poveli vrlo rano, ali Duje Ćaleta-Car vratio je goste u egal...

Vrlo zanimljiv dvoboj na rasporedu je bio u Parizu gdje je PSG bio domaćin Marseilleu. Parižani su uzeli pobjedu 2:1 i tako su došli nadomak i matematičke potvrde titule prvaka Francuske.

Nije počelo dobro za Marseille, već u 12. minuti PSG je stigao do vodstva pogotkom Neymara, ali 20-ak minuta kasnije stigao je odgovor.

Nakon ubačaja iz kornera, Gigi Donnarumma otišao je u prazno, lopta je ostala u petercu i nakon što nije uspješno izbijena došla je do Duje Ćaleta-Cara koji iz blizine zabija za 1:1.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela rukom je u 16 metara igrao Rongier te je dosuđen kazneni udarac koji Kylian Mbappe pretvara u pogodak.

U nastavku susreta pokušavali su gosti doći do poravnanja, ali PSG je izdržao i odnio sva tri boda.

Duje Ćaleta-Car nije imao nimalo jednostavan zadatak protiv sjajne momčadi iz Pariza, ali dobro se borio. Na travnjaku je bio do treće minute dsudačke nadoknade kada ga je zamijenio Bakambu.