HT Prva liga, 33. kolo, 30.04.2022, 19:05 h, Šubićevac
Suci: Ante Čuljak, Hrvoje Radić, Kristijan Novosel, Ivan Matić
Josip Drmić 12', 69', 72'
Domagoj Pavičić 37'
Anton Krešić 49'
Rijeka

Osam pogodaka na Šubićevcu, Drmić hat-trickom donio pobjedu Rijeci i izazvao Livaju

Matej Kačan • subota, 30.04.2022.

Odličnu utakmicu prepunu prilika, pogodaka i uzbuđenja gledali smo na Šubićevcu u 33.kolu HT Prve lige. Na kraju je s 5:3 slavila Rijeka, a Josip Drmić upisao je hat-trick i 21. gol u sezoni...

Mario Ćurić
56'
11
Carlos Eduardo Torres Gongora
77'
94
Christopher Attys
77'

Goran Tomić

U izvještaj utakmice Šibenika i Rijeke vjerojatno stanu samo nabrajanje i opisi golova uz dva okvira gola jer da se išta drugo izdvaja, predugo bi tekst traja. Potpuno neopterećeni, i Šibenčani i Riječani spustili su gard u 33. kolu i pružili nam spektakl s osam golova i još dva pogođena okvira gola.

Prvi su potegnuli gosti, bolje su i otvorili pa su početni pritisak oplodili pogotkom u 12. minuti kad je Prince Ampem ubačajem pronašao Josipa Drmića, a ovaj lako s peterca glavom gađa mrežu za vodstvo i svoj, tada, 19. gol sezone.

Nakon toga Rijeka je složila nekoliko sjajnih šansi koje je propustila, a mi selimo na kaznu u 27. minuti. Korner je izveden u kratkoj kombinaciji nakon koje ubacuje Antonio Marin, a u skoku je najviši Juan Mesa koji izjednačava.

Mogao je Šibenik do preokreta u 33. kad je iz slobodnjaka s 25 metara sjajno potegnuo Dino Skorup, ali je lopta odsjela na gredi. No, u mreži je ona tri minute kasnije kad je Ivan Delić po osvojenoj lopti u kaznenom prostoru odlično prodao dva lažnjaka pa pucao, a lopta se nakon obrane odbija Erosu Grezdi koji ipak zabija za preokret.

No, kratko je trajalo to vodstvo, manje od dvije minute jer u 37. Domagoj Pavičić dolazi do dobre prilike s desetak metara nakon akcije koju je i sam začeo, a priliku ne propušta i preciznim udarcem postavlja 2:2.

Toliko je i na poluvremenu, ali na prva uzbuđenja u drugom dijelu ne čekamo dugo jer u 49. minuti Adam Čerin izvodi korner, a Šibenik ga loše brani pa je u skoku najviši Anton Krešić koji zabija.

Opet je okvir gola potom spasio Rijeku, u 63. kad je s ruba kaznenog prostora nisko pucao Marin, ali u stativu, a onda Drmić rješava susret i dolazi do hat-tricka. Prvo je Švicarac u 69. glavom pospremio ubačaj Vučkića na drugu stativu, a tri minute kasnije je sam odličnim udarcem sa 17 metara opet zatresao mrežu.

Do kraja je Šibenik pokušavao dati još koji gol, nije se predavao pa mu je to i uspjelo u 79., opet iz prekida koji izvodi Marin ubačajem, a Karlo Bilić glavom zabija za konačnih 5:3.

Ostao je to i počasni gol, a na tablici se ne mijenja ništa. Rijeka je četvrta s tri boda manje od Osijeka uz utakmicu više, a pet manje od Hajduka, dok je Šibenik osmi s 29 bodova, dva više od Istre.

No, zanimljiva postaje utrka za najboljeg strijelca lige jer Drmić je s ova tri gola došao do brojke 21, a Marko Livaja ima 23. Upravo se ta dva majstora sreću sljedeći vikend kad Hajduk gostuje na Rujevici.