HT Prva liga, 33. kolo, 01.05.2022, 17:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Duje Strukan, Alen Jakšić, Vice Vidović
Einar Galilea 39'
Istra 1961

Osječani se sami izbacuju iz igre za titulu, potpuni podbačaj protiv Istre 1961

Branimir Korać • nedjelja, 01.05.2022.

Nakon što su u Rijeci pali bez ispaljenog metka i upisali gladak poraz, Osječani su povezali i drugi kiks, kod kuće su odigrali samo 2:2 protiv Istre 1961...

Osijek je imao sjajnu situaciju u utrci za naslov prvaka. U jednom trenutku imao je sve u svojim rukama, pobjede do kraja sezone su mu značile naslov prvaka bez obzira na učinak ostalih, ali u zadnja dva kola odigrao je loše i upisao samo bod ukupno.

U Rijeci ga je domaćin potpuno nadigrao i zasluženo svladao, u Gradskom vrtu imao je sjajan start protiv Istre 1961, ali dopustio je gostima povratak, a mogao je i izgubiti.

Nije moglo bolje krenuti za domaćina. Već u četvrtoj minuti Kristijan Lovrić iz slobodnog udarca krasno je opalio, iskoristio je loše postavljanje živog zida te od vratnice poslao loptu u mrežu.

U 12. minuti već je 2:0. Odlična kontra domaćina, lopta na lijevu stranu za Lovrića koji ubacuje u peterac, tamo je sam Caktaš koji podiže na 2:0.

U tim trenucima činilo se da će gosti teško stradati, sve je bilo na strani Osijeka, ali do odmora sve se promijenilo.

U 20. minuti Mlinar je ubacio iz prekida za Belju, Ivušić je to obranio, ali lopta se odbija do Perkovića koji glavom šalje u mrežu. Sudac Vidović podignuo je zastavicu, ali utvrđeno je kako zaleđa ipak nije bilo.

Novi prekid bio je koban za Osijek 20 minuta kasnije. Ubacio je iz kornera Mlinar, lopta je prebačena na drugu vratnicu do Mahmouda koji je vraća na peterac, a tamo je najviši u skoku Galilea i glavom poravnava na 2:2.

U drugom poluvremenu nikako Osječani nisu mogli potpuno pritisnuti goste i kreirati čiste situacije. Mučili su se, a u konačnici najbolju priliku propustila je Istra kada je Rovis sam pucao sa 6-7 metara preko gola.

Veliki kiks Osijeka koji je ostao bez važnih bodova i polako se sam izbacuje iz igre za titulu. Posebno ako Dinamo nakon svega još i svlada Lokomotivu.