HT Prva liga, 35. kolo, 15.05.2022, 17:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Duje Strukan, Sanja Rođak-Karšić, Goran Perica, Ivana Martinčić
Osijek
Mihael Žaper 25'
1:0(1:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Žaper zabio jedini gol, Osijek se pobjedom oprostio od navijača i osigurao treće mjesto

Matej Kačan • nedjelja, 15.05.2022.

U dvoboju s dva suprotna poluvremena, nogometaši Osijeka ipak su se vratili pobjedama, a uz jednu su se oprostili od navijača za ovu sezonu te su osigurali treće mjesto...

Pretposljednji susret pretposljednjeg kola HT Prve lige odigran je na Gradskom vrtu gdje je Osijek minimalno svladao Lokomotivu i sigurno je da će sezonu završiti kao treća momčad lige. Ujedno je ovo i prekid neugodne serije od tri utakmice bez pobjede za Osijek.

Jako loše je Lokomotiva odigrala prvo poluvrijeme, napad je ostao bez udarca u okvir, a obrana je imala nekoliko velikih kikseva i samo su vlastiti promašaji Osijeka udaljili od razlike veće od jednog pogotka.

U prvih 15-ak minuta domaći su promašili nekoliko odličnih situacija. Krenulo je sve u četvrtoj minuti kad se vrlo aktivni Fućak izvukao lijevo i nabacio na drugu stativu gdje Caktaš puca mlako u Nevistića.

Odlična šansa je bila i u devetoj minuti kad je Fiolić izbio sam na Nevistića, ali umjesto udarca je slao povratnu za Fućka te mu je dodao iza leđa pa je sve uprskano, a tri minute kasnije Fiolić je potegnuo dobro s 15 metara, ali Nevistić brani.

Ipak možda i najbolju priliku susreta uprskao je Fućak koji je uzeo poklon i loše vraćanje lopte Solde prema Nevistiću, presjekao je loptu i sjurio se na gol, ali Nevistić izlazi pa Fućak iz situacije jedan na jedan puca kraj gola.

U 16. Osijek ima novu dobru akciju, Bartolec nakon krađe traži Lovrić na petercu, ali obrana čisti. Gol je napokon stigao kad se igra malo primirila, u 25. minuti i to iz prekida.

Poznato je da je Nino Bule stručnjak u dizajnu prekida, a to je dokazao opet. Lovrić je iz kornera niskom loptom našao Jurčevića na 11 metara, ovaj je pogodio čovjeka na drugoj stativi, a to je Mihael Žaper koji je lakim udarcem s crte zapečatio sjajnu akciju.

U 33. Lokomotiva ima najbolji pokušaj, Kulenović je opalio pokraj gola sa 17 metara, a do poluvremena još su za Osijek izvana pokušavali Fućak i Lovrić iz slobodnjaka, ali nije bilo pogodaka pa Osijek uz odličnu igru ima samo gol prednosti na odmoru.

U drugom poluvremenu ipak smo gledali ponešto drukčiju utakmicu. Krenulo se usporeno, rasjeckano i uz dosta prekršaja i žutih kartona uz jedan bolji period Osijeka od oko pet minuta.

U tom vremenu Lovrić je uspio pokušati nešto između udarca i ubačaja iz slobodnjaka kraj gola, a u 59. je Fiolić jedini došao do ispucane Ivušićeve lopte, pobjegao iza leđa obrane i raspalio iu gredu.

Nakon toga Osijek osjetno pada, a Lokomotiva je zaigrala sve bolje pa uskoro slijedi i prvi udarac u okvir vrata Kulenovića, a onda u 70. i 71. opasni pokušaji Luke Stojkovića i Kulenovića koji idu kraj gola.

Lokomotiva ipak nije to uspjela iskoristiti i do kraja je Osijek iskontrolirao susret do rutinskih 1:0. Bilo je do kraja nekoliko poluprilika, ali ništa što bi ozbiljno ugrozilo stanje na semaforu.

Osijek se tako oprostio od navijača za ovu sezonu pobjedom i osigurao je treće mjesto, dok Lokomotiva mora braniti svoje peto u posljednjem kolu. Lokosi će dočekati Šibenik, dok Gorica dočekuje Osijek.