Rangersi se osvajanjem Kupa oporavili od poraza u Sevilli, Baršić prekočio susret

HINA, Matej Kačan • subota, 21.05.2022.

Nakon što su poraženi u jednom od dva uzastopna finala, nogometaši Rangersa oporavili su se te su osvojili domaći Kup slavljem nad Heartsom u protužetku...

Nogometaši Rangersa pobjednici su ovosezonskog izdanja Škotskog kupa, oni su u subotu u finalu na Hampden Parku svladali Hearts s 2:0 nakon produžetka.

Kako u prvih 90 minuta nije bilo golova, morao se igrati dodatnih 30, a pitanje pobjednika je riješeno odmah na startu produžetka. Prvo je Jack (94) topovskim udarcem s vrha kaznenog prostora "probio" Gordona, da bi samo tri minute potom i Wright (97) iz protunapada bio precizan.

Za Rangers je ovo 34. naslov u Škotskom kupu, ali prvi nakon 2009. godine, dok je Hearts ostao na osam osvojenih Kupova.

Rangers, koji ove godine obilježava 150 godina postojanja, sezonu je tako okončao s dva trofeja, ranije je osvojio i Liga kup, dok je prije tri dana izgubio finale Europske lige od Eintrachta iz Frankfurta nakon izvođenja jedanaesteraca. U prvenstvu je zauzeo drugo mjesto iza Celtica.

Borna Barišić nije konkurirao za nastup u momčadi Rangersa zbog ozljede mišića koju je zadobio u finalu Europske lige.