Borna Ćorić odlično krenuo na Roland-Garrosu pobjedom protiv španjolskog zemljaša

Branimir Korać • nedjelja, 22.05.2022.

Borna Ćorić izborio je prolaz u drugo kolo Roland-Garrosa. Prvo protivnik bio mu je Carlos Taberner kojeg je Ćorić svladao u četiri seta...

Borna Ćorić nije u bajnoj formi došao u Roland-Garros, bilo je upitnika što očekivati i od startnog meča protiv na zemlji dosta neugodnog Carlosa Tabernera, ali Borna je odradio dobar meč.

Bilo je problema u početku, Borna nije najbolje krenuo, ali je nakon gubitka prvog seta podignuo razinu igre i otišao do pobjede.

Prvi set uzeo je Španjolac sa 6:3, dva puta je Borna gubio servis i stvari u tom trenutku nisu izgledale dobro.

Međutim drugi set već je bio potpuno drugačiji. Ćorić je odmah došao do breaka, konstantno je radio pritisak i vrlo brzo se vratio u meč.

Gotovo identično bilo je i u nastavku meča, Ćorić je bez problema dolazio do prednosti i u svakom setu je po dva puta uzeo servis Španjolcu dok ovaj njemu nije nijednom.

Borna je potpuno dominirao i zasluženo prošao u drugo kolo. Tamo ga čeka puno teži posao, igrat će protiv Grigora Dimitrova.