Ostali sportovi

Odličan start kuglačke reprezentacije slijepih i slabovidnih, stigla ekipna odličja na EP

Sportnet • utorak, 31.05.2022.

Hrvatski kuglači odlično su startali na 21. IBSA Europskom prvenstvu u kuglanju za slijepe i slabovidne koje se održava u Apatinu u Srbiji osvojivši srebro i broncu u ekipnoj konkurenciji...

Muška kuglačka reprezentacija u sastavu B1: Enver Jusić, (579), Stjepan Đunđek (570), B2: Darko Sarapa (671), Ivica Ferenčić (723), u B3: Duško Božić (723) i Vedran Dumančić (737) je osvojila srebrnu medalju s ukupno 4.001 srušenim čunjem.

Prvo mjesto osvojila je reprezentacije Poljske sa ukupno 4.087 srušenih čunjeva, dok su broncu osvojili kuglači Slovenije (3.809).

U finale po kategorijama plasirali su se Jusić i Đunđek u B1 sa 3. i 4. rezultatom, u B2 Ferenčić i Sarapa sa 3. i 8. rezultatom kvalifikacija. Kod B3 kuglača od četiri hrvatska predstavnika u finale su se plasirali, Dumančić, Božić, Jelušić i Črneli.

Ženska reprezentacija je osvojila broncu sa 1.835 srušenih čunjeva. Za Hrvatsku su nastupile Iva Šola s 416, Marija Vidmar sa 664, te Ruža Markešić sa 755 srušenih čunjeva.

Zlato su osvojile Rumunjke sa 1.910 srušenih čunjeva, dok je broncu osvojila reprezentacija Poljske (1.873).

U finale pojedinačno po kategorijama plasirale su se Ruža Markešić i Željka Peška s prvim, odnosno drugim rezultatom.