Ostali sportovi

Olimpijski prvak na 100 metara otkazao Dijamantnu ligu u Oslu i Rimu zbog ozljede

HINA, Matej Kačan • četvrtak, 02.06.2022.

Olimpijski prvak u utrci na 100 metara Lamont Marcell Jacobs otkazao je nastupe na lipanjskim mitinzima Dijamantne lige u Rimu i Oslu, jer se još uvijek nije oporavio od ozljede mišića...

Zlatni olimpijac Lamont Jacobs, prvi Talijan koji je osvojio olimpijsko zlato na 100 metara na prošlogodišnjim OI u Tokiju, ozlijedio se u svibnju kada je pobijedio na mitingu u Savoni. Zbog ozljede je već propustio atletski miting u Eugeneu.

On je izjavio da se nada da će na vrijeme biti spreman za SP u srpnju.

"Moram propustiti sljedeće dvije utrke u Rimu i Oslu. Nastavit ću s fizioterapijom i laganim režimom treninga kako bi se što bolje oporavio za SP u Eugeneu u srpnju", objavio je Jacobs na društvenim mrežama.

Jacobs je postavio europski rekord (9.80 sekundi) osvojivši zlato na OI u Tokiju, a tome je pridodao i zlatnu medalju u štafeti 4x100 m.