Vodeni sportovi

Pro Recco i Sukno uzeli deseti europski naslov, nakon raspucavanja pao domaćin u Beogradu!

Matej Kačan • subota, 04.06.2022.

Jubilarni deseti, a drugi europski naslov u nizu osvojio je Pro Recco kojeg s klupe vodi hrvatski trener Sandro Sukno. Talijani su u finalu nakon raspucavanja svladali domaćina Novi Beograd...

Vaterpolisti Novog Beograda ipak nisu iskoristili činjenicu da su bili domaćin završnog turnira Lige prvaka i ostali su bez naslova. U uzbudljivom i tijesnom finalu nakon raspucavanja slavio je Pro Recco koji je tako pod vodstvom hrvatskog trenera Sandra Sukne obranio naslov i uzeo rekordnu desetu titulu.

Talijani su napravili veliki podvig, u zadnjoj četvrtini nadoknadili su dva gola razlike i došli do raspucavanja gdje je srpska momčad prva pogriješila. 11:9 imao je Novi Beograd na ulasku u četvrtu, ali onda dva gola u nizu zabija Aaron Younger.

Igralo se nakon toga "gol na gol" do kraja, Beograđani bi poveli s golom prednosti pa bi Talijani izjednačili. Tako je i u zadnjoj minuti, 50 sekundi do kraja Nikola Jakšić zabija za 13:12, ali Gergo Zalanki s igračem više 12 sekundi do kraja postavlja konačnih 13:13.

U raspucavanju je prvi pogriješio Dušan Mandić kojem Marco Del Lungo skida udarac u drugoj seriji, ali se Novi Beograd vraća u igru kad je Younger pogodio vratnicu u četvrtoj seriji.

Ipak, nisu to domaćini iskoristili jer je Jakšić također pogodio okvir gola u šestoj seriji, a Zalanki je siguran i s ukupnih 7:16 Pro Recco dolazi do titule.

Zalanki je s pet golova bio i prvo ime pobjednika, četiri je dodao Younger. Kod Beograđana je Jakić zabio šest, ali je i napravio ključan promašaj.