Bjelorusko-ukrajinski dvoboj pripao Sabalenki, ispala peta nositeljica

Branimir Korać • utorak, 07.06.2022.

Na WTA turniru u Hertogenboschu odigran je niz zanimljivih dvoboja, a u akciji je bila i prva nositeljica Arina Sabalenka...

Šesta tenisačica svijeta Arina Sabalenka nije imala problema na startu turnira u Hertogenboschu. Sezonu na travi otvorila je vrlo dobro, glatkom pobjedom protiv Ukrajinke Katerine Baindl.

Baindl je poznatija kao Kozlova, a ovo joj je treći poraz u tri međusobna dvoboja sa Sabalenkom. U prethodna dva uzela je po jedan set, ovaj put tome nije bila blizu.

Odigrano je još nekoliko zanimljivih mečeva, a među neočekivanim rezultatima ističe se poraz Ljudmile Samsonove protiv Ann Li koja je slavila u dva seta. Dalje je prošla i jedna kvalifikantica i to Caty McNally koja je bila bolja od Darije Saville.

WTA Hertogenbosch, prvo kolo:
Anna Blinkova (-) - Greetje Minnen (Belgija) 2:6, 6:1, 6:4
Arianne Hartono (Nizozemska) - Taylah Preston (Velika Britanija, Q) 6:4, 3:6, 6:4
Caty McNally (SAD, Q) - Daria Saville (Australija) 7:6(3), 6:3
Ann Li (SAD) - Ljudmila Samsonova (-, 5) 6:3, 6:4
Belinda Bencic (Švicarska, 2) - Madison Brengle (SAD) 6:4, 6:3
Tamara Zidanšek (Slovenija, 4) - Harmony Tan (Francuska) 1:6, 6:2, 6:4
Ekaterina Aleksandrova (-, 7) - Dajana Jastremska (Ukrajina) 2:6, 7:6(1), 6:2
Arina Sabalenka (-, 1) - Katerina Baindl (Ukrajina) 6:4, 6:1
Elena Ribakina (Kazahstan, 3) - Jamie Loeb (SAD, Q) 6:4, 7:5