Velike pobjede Crne Gore i BiH u borbi za prvo mjesto u skupini

Branimir Korać • utorak, 14.06.2022.

U Ligi B Lige nacija bilo je efikasno, a posebno je zanimljiva utrka za prvo mjesto u skupini 3 gdje se za vrh bore BiH i Crna Gora...

U skupini 3 Lige B za prvo mjesto bore se BiH i Crna Gora. U ovom kolu uspješni su bili i jedni i drugi, a dojmljiviju pobjedu upisali su Crnogorci.

Oni su gostovali u Bukureštu kod Rumunjske i upisali su visoku pobjedu 3:0. Trostruki strijelac za Crnogorce bio je Stefan Mugoša.

Branič Rijeke Andrija Vukčević ušao je na početku drugog poluvremena umjesto Vladimira Jovovića.

Vrlo zanimljiv bio je susret u Zenici gdje je BiH ugostila Finsku,. Na ovom istom mjestu Finci su prošle godine slavili 3:1 i izbacili BiH iz svake borbe za Svjetsko prvenstvo, a sada je stigla osveta.

BiH je povela golom Miralema Pjanića već u petoj minuti, ali Teemu Pukki i Benjamin Kallman napravili su preokret.

Na odmor se ipak otišlo s poravnatih 2:2 zahvaljujući Edinu Džeki koji je zabio i u 58. minuti za novi preokret, ovaj put na BiH stranu.

Luka Menalo odigrao je cijelu utakmicu dok je Amer Gojak u 77. minuti zamijenio Pjanića.

U skupini 1 Ukrajina je prvi put ostala bez pobjede, remizirala je u Lodzu protiv Irske. U izjednačenom dvoboju Irci su prvi stigli do pogotka i to u 31,. minuti preko Nathana Collinsa da bi u 47. minuti Artem Dovbik postavio konačnih 1:1.

Škotska je slavila u Armeniji 4:1, a dosta joj je pomoglo isključenje Armana Hovhanisjana već u 44. minuti.

Armenci su poveli u šestoj minuti golom Bičakčjana, ali s dva gola Stuarta Armstronga te jednim Johna McGinna i Chea Adamsa Škotska je visoko slavila.