Protivnik Osijeka preokretom i golom u 93. minuti do važne gostujuće pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 19.06.2022.

Osijek u drugom pretkolu Konferencijske lige igra protiv kazahstanskog Kizilžara koji je danas u 14. kolu tamošnjeg prvenstva upisao gostujuću pobjedu...

Nakon sedam uzastopnih kola bez pobjede, kazahstanski Kizilžar povezao je dvije. Nama je odjednom postao zanimljiv nakon ždrijeba drugog pretkola Konferencijske lige kada su kuglice spojile njega i Osijek.

Ovaj put slavio je u Karagandiju kod Šahtara s 2:1 te napredovao na desetu poziciju na ljestvici gdje je sada samo bod iza upravo Šahtara.

Domaćin je ovdje poveo u 17. minuti golom Stefana Bukorca, a Kizilžar je na početku i na kraju drugog dijela došao do pogodaka vrijednih pobjede.

U 47. minuti Darko Zorić izjednačio je na 1:1, a u 93. Evgeni Kozlov donio je gostima pobjedu.

Kizilžar: Lobancev, Bušman, Gurman (72. Muračev), Karšakevič, Kone, Martins, Muldinov (80. Esimov), Murza, Podio (80. Ncololo), Tihonovskij, Zorić (85. Kozlov)